En Etkili Kırışıklık Maskeleri

0
466

razglazhivanie-morshhinok

Yaşlanıyorum kaz ayaklarım çıktı, güneş lekelerim belirginleşti, göz altlarım halkalandı derken bile kabus gibi değilmi? Kaçışı olmayan bir durum yaşlanmak ama geciktirmek ve tedbir almaksa mümkün. Genç kalarak yaşlanmayı kim istemez pahalı kozmetikler alıp bu durumu asgariye indirmek mümkün olmasına rağmen her zaman imkanlar bu ürünleri almaya yetmiyor. Hatta belkide gerektiği kadar bakım bile yapmıyor olabilir. O zaman cüzi fiyatlara ve ufak dokunuşlarla evdeki bazı baharat ve bitkilerle hazırlayacağınız maske karışımları sihirli değnek gibi size iyi bir görünüm kazandıracaktır.

İyi bil cilt pürüzsüz yumuşak gergin ve gereken su miktarını korumalıdır. Bunun için Allah’ın bir lütfu olan bal ve sirke mucizevi bir şekilde size yardımcı olacaktır.
Normal ve yağlı ciltler en az kırışıklığı olan ve geç yaşlanan ciltler olmasına rağmen yağlı ciltlerde görülecek sivilce ve akneler ise cildin pürüzsüzlüğünü önleyip sizi rahatsız edecektir. Bu açıdan sirke bire birdir. Yağ oranı kısıtlı olarak hazırlanacak kürler cildinizi temizleyip, yağ fazlasını alıp, gerginleştirip, pürüzsüz yapacaktır.

Normal, kuru ve karma ciltler için bir çay kaşığı zeytin yağı ile 1 çay kaşığı üzüm sirkesi karıştırılarak bir pamuk yardımı ile boyun dahil tüm cildinize sürüp yarım saat kadar beklettikten sonra, önce ılık su sonra soğuk su ile yıkadıktan sonra havlu peçete ile tampon yapar gibi kuruladığınız cildiniz ışıl ışıl olacaktır. Bu kürü sabah akşam yüzünüze uygulamanız gün içersin de sizi maruz kalacağınız toz duman sigara ve UV ışınlarından sizi koruyacaktır.

Yağlı ve karma ciltler için ise; bir fincan gül suyu bir fincan üzüm sirkesi ile karıştırılarak bir pamuk yardımı ile cilde sabah akşam cilde sürülerek cilt yağ oranı dengelenip cilde ışıltı katıp gerginleştirecektir.

Bal ile yapılacak çok fazla kür olup en basiti ise bir yumurta akı kar beyaz yapıldıktan sonra 2 yemek kaşığı bal katılıp iyice karıştırıp cilde bir fırça ile sürülerek 15-20 dakika kuruyana kadar bekletildikten sonra önce ılık sonra soğuk su ile yıkanıp havlu peçete ile tampon yakılarak silinmesi ile cildiniz bebek yumuşaklığına sahip olacaktır. Bu uygulama hafta da bir tekrar edilebilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz