Elon Musk’ın Yeni Tesla’sının Özellikleri

0
567

2008 yılına özel olarak piyasaya sürülen Tesla Roadster beğeni toplamaya devam ediyor. İlk serinin son derece beğenilmesinin ardından aynı nesil olacak şekilde bir seri daha tasarlandı. Tesla’nın yeni özel ürününün özellikleri ise oldukça fazla dikkat çekiyor.

Şaşırtıcı Özellikleri İle Piyasada

İlk tanıtım sonrasında 2012 yılında üretimine son verilen model için 2017 yılında yeniden bir nesil daha tasarlandı. Şuan için de 2.0 modeli ile piyasaları şaşırtmak isteyen firma rekor denemeleri de yapmayı düşünüyor. Tamamının elektrik ve spor model olması istenen araçla alakalı beklentiler her geçen gün daha da artıyor. Çünkü aracın 2021 yılının sonunda piyasalarda olması bekleniyor.

Dikkat Çeken Yönleri

Tasarımından başlanarak değişik bir şekilde önem verilen aracın gelecekten veya fütüristik olarak adlandırılan bir yapısı bulunuyor. Dikkat çeken hatlar ve yuvarlak kısımlar sayesinde daha da ilginç görünmesi planlanıyor. Spor bir araç olduğunu özellikleri ile de ortaya koyan aracın farları ile görüntüsü tamamlayıcı bir yön çiziyor. Dileyen kullanıcılar ise üstünü açarak da kullanmayı tercih edebiliyor. Henüz iç tasarımı ile alakalı kesin bilgi bulunmuyor.

Bazı detaylar haricinde genel anlamda netlik kazanmadığı biliniyor. Farklı ve aracın statüsünü ortaya koyan bir araç direksiyonu tasarlandığı bilgileri paylaşılıyor. Formula 1 araçlarından esinlenileceği de konuşuluyor. Hızının rekor kıracak seviyede yüksek olması amaçlanırken koltuğunun 4 tane olması da bir başka farklılık olarak yorumlanıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz