El Bakımı Nasıl Yapılır

0
854

gliserin-ile-el-bakimi-nasil-yapilir_646x340

El bakımı en az yüz bakımı kadar önemlidir. Genellikle bayanlar yüzlerine gösterdikleri önemi ellerine göstermiyor ancak unutulmamalıdır ki eller daha kısa sürede yaşlanır ve yaşınızı çok daha kolay ele verir. Bu nedenle el sağlığınız ve güzelliğiniz için mutlaka bakım yapmalısınız. Ellerinizin güzelliği öncelikle yedikleriniz içtikleriniz ile alakalıdır. Cildinize zararlı olan besinleri yemeniz hemen ellerinizde gösterecektir zararlarını. Ya da yeterli besin, vitamin, mineral alamamanız durumunda tırnaklarınız, elleriniz hemen deforme olacaktır. Ellerinizin canlı, parlak, sağlıklı, diri görünmesi için birçok bakım kremleri satılmaktadır kozmetik dükkânlarında ya da eczanelerde. Bu ürünlerden alıp kullanabilirsiniz.

Elleri nemlendirmek, ellere peeling yapmak açısından bu ürünler çok işinize yarayabilir. Bunun yanı sıra el bakımınızı evde doğal ürünlerle hazırlayacağınız maskelerle yapabilirsiniz. Ayrıca el bakımı yapılırken tırnak bakım da ihmal edilmemelidir.

Tırnaklar için de özel bakım ürünleri mevcut yine bunlardan faydalanabilir ya da doğal bitkilerden, yağlardan maskeler yapıp tırnaklarınızı güçlendirebilirsiniz. Zeytinyağı ve esmer şeker karışımıyla düzenli olarak ellerinize peeling yapmalı, elleri ölü deriden arındırmalısınız. Bu sayede elleriniz daha sağlıklı, canlı, parlak görünecektir. Zeytinyağı ellerinize bakım yaparken bunun yanında tırnaklarınıza da çok iyi gelecektir.

Tırnak bakımının olmazsa olmazı saf zeytinyağıdır. 1 yemek kaşığı gliserin, yarım limon suyunu 1 tatlı kaşığı kadar limon kolonyasıyla karıştırıp gün içinde tırnaklarınızı ara ara bir süre bu karışımın içinde bekletirseniz tırnaklarınızın güçlendiğini, nemlendiğini ve artık tırnak kırılmalarınızın azaldığını göreceksiniz.

Elleriniz için ise, vazelin ve limon kullanabilirsiniz. Çok iyi gelecektir. El bakımı için çeşitli esansiyel yağlardan da faydalanabilirsiniz. Ayrıca yüzünüze maske yaptığınızda kalan karışımı mutlaka ellerinize de sürmelisiniz. Yüz için olan maskeler ellere de çok iyi gelecektir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz