Dudak Peelingi Nedir? Nasıl Yapılır?

0
619

bibir-di-lipstik_20160514_120927

Güzellik, bayanları farklılaştıran ve özelleştiren bir artıdır. Her bayan kaç yaşında olursa olsun beğenilmek ister, takdir kazanmak ister. Bayan demek estetik demektir. Zarif bir bayan her zaman erkeklerin ilgisini çekecektir. Zarif ve bakımlı bir bayan tüm ayrıntılara önem vermelidir. Güzelliğin bir parçası da cildimizin sağlıklı gözükmesidir. Cildimiz ne kadar pürüzsüz ve parlak gözükürse o kadar güzel görünürüz. Cildimizin bakımına ayrı bir özen göstermeliyiz.

Bayanları çekici yapan yüzdeki en dikkat çeken yer dudaklardır. Dudaklarımız ne kadar güzel görünürse çekiciliğimiz o kadar artar. Bazı ünlülerin meşhur yerleri vardır. Kimisinin kalçası konuşulur. Kiminin dudakları dillere destandır. Dudaklar büyüleyicidir. Yapılan araştırmalar gösterir ki erkekler bayanlarda dudaklara bakar. Dudağı güzel bir bayanı çekici bulurlar. Bu yüzden dudak bakımına bayanlar önem vermelidir. Dudak bakımı için neler yapılır, evde doğal uygulanacak dudak bakım yöntemleri nelerdir, dudak peelinginin faydaları nedir bunları ele alalım.

Tüm cilt gibi dudaklar da peeling uygulamasına ihtiyaç duyar. Günlük tozlar cildimize yapışır ve bir süre sonra temizlenmezlerse cilt sorunlarına neden olurlar. Bir süre sonra deri kalınlaşmaya başlar. Bu da cildin daha solgun ve bakımsız gözükmesine neden olur. Bu kalın tabakayı peelingle yok etmek gerekir. Dudağımızın bakımı içinde dudak peelingi uygulamalıyız. Dudak peelinginden sonra dudaklar daha kırmızı ve daha canlı gözükür. O bölgedeki cilt yenilenir ve sağlıklı görünümüne kavuşur. Kış aylarında dudaklarınızın kuruduğunu ve derilerinin kabuk gibi çıktığını görürsünüz. Bunun nedenlerinden biri kötü hava şartıdır. Kuruyan dudaklar derilerini bırakmaya başlar. Bu da dudaklarınızın sağlıksız ve kötü görünmesine neden olur. Dudak peelingi yaparsanız dudaklarınız bu tür sorunlar yaşamayacaktır.

Peeling öneri ;

Dudak peelingi haftada bir yada iki kere yapabilirsiniz.

Dudak peelingi yöntemlerinden biri deniz tuzudur. Deniz tuzu birçok mineral içerir. Bu mineraller vücudumuza olumlu etki eden minerallerdir. Paketlerde satılan ölü deniz minerallerinden yararlanabilirsiniz. Kullanmadığınız bir diş fırçasına ihtiyacınız var. Zeytinyağı ve biraz deniz tuzunu karıştırın. Karışımdan biraz alın ve dudağınızın üstünde gezdirmeye başlayın. Dudağınız hafif gıdıklanır gibi olacaktır. Bu his uygulamanın doğru yapıldığını gösterir. 10 dk kadar uygulamaya devam edin. Diş fırçasını da dudaklarınızda gezdirin. Dudağınızın farkını hemen göreceksiniz. Son olarak nemlendirici kreminizden sürmelisiniz. Vazelin varsa vazelin de sürebilirsiniz. Dudağınız daha dolgun, daha pembe, daha parlak olacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz