Dövme Yaptırmak Günah mı?

0
430

Dövme, insanların vücutlarına iğne ile yaptırdığı çeşitli resim ve yazılardır. Günümüzde küçük yaştan itibaren başlayan dövme sanatı, her geçen gün daha da büyük kitlelere ulaşıyor. Sanatçılar her geçen gün daha da profesyonelleşiyorlar ve yetiştirdikleri yeni sanatçılar ile sektöre ve sanata hizmet ediyorlar.

Dövme günah mı? sorusundan önce dövme yapımında kullanılan değişik yöntemlerin sağlığımıza zarar verdiğini açıklayalım! Bilinçsiz müşteri ve sanatçılar tarafından ortaya konulan hizmetler insan sağlığını çok kötü etiketliyor. Yanlış yapılan uygulamalarla birden çok kişinin hayatına kast edilebiliyor. Bunun önüne geçmek ve dövme yaptırırken sağlığınıza zarar vermemek için yasal olan tüm işlemleri kontrol ederek yaptıracağınız yere karar verin. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu dövme yaptırmak günah mı? sorusuna bir açıklık getirdi! İşte o cevap;

“Dövme yani vücuda iğneler batırarak deri altına boya zerk etmek sureti ile deri üzerinde çeşitli şekiller oluşturmak dinimizce yasaklanmıştır. Vücudunda dövme bulunan bir kimse, sağlığına zarar vermeyecek yöntemlerle onu ortadan kaldırmalıdır. Bu mümkün olmazsa Allah’tan bağışlama dilemesi, yaptığından pişman olması gerekir” Dövme günah mı sorusunun cevabını bu şekilde dile getirdiler.

Çeşit çeşit şekil ve süsleriyle günümüzde özellikle gençlerin ve dövme yaptırmak günah mı? diye merak edenler için trend haline gelen Hint Kınası genç yaşlı herkes tarafından sevilerek yaptırılıyor.Çeşit çeşit şekil ve süsleriyle günümüzde özellikle gençlerin ve dövme yaptırmak günah mı? diye merak edenler için trend haline gelen Hint Kınası genç yaşlı herkes tarafından sevilerek yaptırılıyor. Vücut üzerinde kına veya boyalarla yapılan geçici dövme de caiz değildir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz