Developer App Artık MacOS’da

0
430

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebi ile başta teknoloji dünyası olmak üzere bütün sektörler toplantılarını ve etkinliklerini iptal etti yada erteledi. Bu sebeple yaşanan sektörel durgunluğa kapılmak istemeyen Apple ise etkinliklerini online olarak gerçekleştirmek istiyor. Apple’ın etkinliklerini dikkatli takip eden geliştiriciler için iyi haber apple tarafından duyuruldu.

Apple developer App uygulamasına MacOS desteği getirdiğini bildirdi. Bunun anlamı ise etkinliği canlı izlemek isteyenler sadece Ipad yada Iphone üzerinden değil mac bilgisayaları üzerinden de etkinliği takip edebilecek. Böylelikle geniş ekranlardan bir çok farklı özelliğe erişme şansı bulan geliştiriciler bu durumdan memnun görünüyor.

Twitter Üzerinden Duyuruldu

Developer App içerik editörü olarak çalışan Serenity Caldwell twitter hesabından haberi takipçilerine duyurdu. Konu ile ilgili yorum yapmadığını ve sadece “pssst” notunu düştüğünü görüyoruz. Aynı zamanda uygulamanın linkinide paylaşan Caldwell’in twittetinde uygulamanın ekran görüntüsüde yer alıyor.

Yeni Özellikler

Apple Developer app uygulamasını MacOS’a uyarlaması ile beraber, uygulamanın geniş ekranlara göre düzenlendiğini de gözlemlendi. Özellikle eski konferanslara erişme imkanı, video izleme ve içerik okuma şansı gibi özellikleri bulunuyor.

Aynı zamanda daha sonra izle yada oku seçeneğinin de eklenmesi ile beraber uygulamanın oldukça kullanışlı hale geldiği söylenebilir. Tabi ki uygulamanın kullanılabilmesi için apple geliştirici hesabı ile giriş yapılmasını istiyor. Apple’ın merakla beklenen etkinliği olan WWDC20 ise 22 Haziran 2020 saat 20:00’da başlayacak ve 26 Haziran’a kadar devam edecek.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz