Dermapen İle Cilt Yenileme

0
644

dermapen-ile-cilt-yenileme-620x342

Yıpranan, bakım gerektiren, cildin yenilenmesini gerektiren birçok çevresel ve bireysel etmen, vücut görünümünü tehlikeye atmaktadır. Cildin daha pürüssüz ve daha canlı görünümü için bakımların yanı sıra tedaviye de ihtiyaç duyulabilir. Dermapen de bu tedavilerin başında gelmektedir. Dermapen tedavisi, peeling laser dermabrasyon tedavisi gibi etkin ve acısız bir tedavi yöntemidir. Dermapen’in sağladığı kombine uygulama imkânı ile diğer bazı tedavi yöntemlerine oranla daha etkili sonuçlar alınabilir.

Dermapen’in Ortaya Koyduğu Avanntajlar Nelerdir?

Dermapen tedavi yöntemi ile cildin yenilenmesi, genç ve diri bir yapıya sahip olması sağlanır. Bu tedavi sürecinde iyileşme süresi oldukça kısadır ve hasar gören dokuları onarır ve yeniler. Ciltte yeni kolajen üretimi sağlanırken, damarsal gelişmeler de gerçekleşir. Hücreler arası ve büyüme faktörleri ortamının yenilenerek yapılanması sonrası dokularda bulunan hasarlar giderilerek taze dokuların oluşumu sağlanır. Tedavinin uygulanışı ise konforlu ve kolaydır. Tedavi için gerekli materyallerin sağlanması ise kolaylığı ile ön plana çıkmaktadır.

Dermapen Tedavi Yöntemi Nerelere Uygulanır?

Dermapen tedavi yöntemi, vücudun belli bazı bölgelerine uygulanabilir. Bu bölgeler içerisinde el, yüz, saç, boyun ve akne, çatlak, selülit, leke ve vücuttaki doku kaybı bulunan bölgeler yer almaktadır. Bu bölgelere uygulanan dermapen tedavisi, şikâyetleriniz için faydalı olacaktır.

Cerrahisiz Gençleşmenin Sağladığı Avantajlar

Cerrahi olmadan gençleşmenin sağladığı avantajlar da vardır. Bunlar;

Deride oluşan sıkışma ve gerilme
Hızlı bir iyileşim süreci
İnce çizgilerde azalma
Akne ve lekelerde azalma hatta yok olma
Çatlaklarda ve deri gevşemelerinde giderilme
Kolajen olan dokunun gelişiminin sağlanması
Tüm cilt tiplerinde ve bölgelerde uygulanılabilme
Lazer ile soyulan cilt için uygulanabilirlik

olarak sıralanabilir. Bu maddeler, Dermapen’in diğer tedavi yöntemlerinden ayrılmasında önemli rol oynamaktadır.

Dermapen Ne Gibi Farklılık Sunuyor?

Dermapen tedavisi ile organizmada bulunan tamir mekanizması daha aktif olarak işlevini yerine getirir. Doku hasarının oluştuğu bölgeye Dermapen uygulandığında aktive olan dokular sayesinde birçok doku geliştiren faktör ortama sağlanır. Tedavinin esas etkisi ise, dokularda hızlı onarımdır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz