Dark 4. Sezon Neden Yayınlanmadı, Yayın Tarihi Ne Zaman?

0
1042

Dijital platformların sinema ve dizi sektörüne hakim olmaya başlamasından sonra birçok yapım ortaya çıktı. Sansürün az olması ve konuların serbestçe işlenebilmesi sayesinde çok tutulan dijital platform yapımlarından biri de Dark dizisidir. Yayına konulduğu ilk günden bu yana inanılmaz bir ilgi ile takip edilen dizi son sezonu olan 3. sezonunu 27 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürdü ve final yaptı.

Karmaşık olay dizisi ile kendisini izleyenleri sürükleyen dizide her şey var. Bilim kurgudan dönem dizisine, zamanda yolculuktan yeni evrenlere kadar geniş bir konuda her alandan bilgiler içeren dizide mistik bir hava da bulunmaktadır. Milyonlarca kişinin izlediği dizinin 4. sezonu olmayacak çünkü dizi tam anlamı ile final yaptı.

Dark Dizisinin Konusu

Dark dizisi Almanya’nın küçük bir kasabası olan Winden kasabasında çocukların garip bir şekilde ve nükleer santral çevresinde ortadan kaybolmaya başlamasıyla başlar. Kasabada yaşayan dört ailenin birbiri ile ve kendi içerisinde kopuk ilişkileri, birden fazla yaşamları ve geçmişlerindeki karanlık durumların gün yüzüne çıkmış ve üç nesli bir gizem dolu hava gözler önüne serilmiştir.

Jonas Kahnwald, babasının intihar etmesinden dolayı sıkıntılı süreç yaşayan bir gençtir. Sevgilisi Martha’nın babası olan Ulrich de kasabanın amiridir ve kardeşi tam 33 yıl önce aynı yerde kaybolmuştur. Bundan tam 33 yıl sonra da aynı yerde oğlunu kaybeden Ulrich gizemi çözmek için santralin etrafındaki mağarayı araştırır. Herkesin zamanla anlayacağı şey bu mağaranın içerisindedir ve tam 122 yıl önce gerçekleşmiştir. Olaylar her 33 yılda bir döngü gibi devam eder.

Her 33 yılda bir kişi vardır ve bunlar aynı kişilerdir. Dizi en sonunda o kadar mistik bir havaya sahip olur ki Adem ile Havva’nın da işin içinde olduğu anlaşılır. En sonunda nükleer santralin sahibi olan kadın insanların 99 yıldır aradığı döngüyü kırmanın bir yolunu bulur. Bu döngü kırılırsa herkes kendi yaşamına dönecektir. Döngü 1888 yılındaki bir olaya dayanır ve bu durum karakterler tarafından düzeltilmeye çalışılır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz