Dark 2.sezon ne zaman başlayacak? Yeni bölüm fragmanı izle!

0
2407

Netflix’in beğenilen dizisi Dark’ın 2. sezonu ne zaman başlayacak? 2017 senesinde yayınlanan ve büyük alkış toplayan Netflix’in orijinal içeriği Dark‘ın hayran kiltesi, dizinin ikinci sezonu hakkındaki ayrıntıları merakla incelemekte. Anlaşılması efor bir bulmacayı mevzu alan dizide, kasabanın meseleli geçmişi ile iletişimli vakalar, geçmişle bugün arasında gidilip gelinerek üç kuşağın etrafında anlatılıyor. Baran bo Odar ve Jantje Friese ikilisince yaratılan, öyküsü günümüzdeki bir Alman kasabasında geçen bilim-kurgu gerilimi. Peki, Dark 2. sezon ne zaman başlayacak? Dark’ta hangi oyuncular oynuyor, mevzusu nedir? İşte ayrıntılar…

Dark 2. sezon ne zaman başlayacak?

Senaryosu Jantje Friese tarafından yazılan ve Baran bo Odar tarafından idarenen sır dolu drama dizisi Dark‘ın ikinci sezonunun çekimleri 25 Temmuz’da başlamıştı. Dark’ın ikinci sezonu 10 kısımlık ilk sezonun aksine 8 kısımdan oluşacak. Merakla beklenen

Dark’ın 2018’in son aylarında ya da 2019’da yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Dark’ın konusu nedir?

Almanya’nın Winden kasabasının çocuklarının ortadan kaybolmaya başlamasıyla bölgede yaşayan dört ailenin kopuk ilişkileri, çifte hayatları ve karanlık geçmişleri gün yüzüne çıkmış ve üç nesli içeren bir sır gözler önüne serilmiştir.

Ana karaktarler arasında babasının intiharını atlatmaya çalışan genç Jonas Kahnwald, erkek kardeşi 33 sene önce ortadan kaybolan polis memuru Ulrich Nielsen ve emniyet amiri Charlotte Doppler yer almaktadır.

2019’da başlayan hikâye, dizideki başrol ailelerden nüfuz sahibi Tiedemann ailesinin bölgede işlettiği nükleer enerji santralinin altından geçen mağara sisteminde bulunan bir solucan deliğinin varlığından yavaşca haberdar olmasıyla dizinin hikâyesi zamanda yolculuk ile kısa vakitte 1986 ve 1953’ten de olaylar kapsamaya başlar.

Birinci sezonda yalnızca Kahnwald, Nielsen, Doppler ve Tiedemann ailelerinin gizemleri ortaya dökülmeye başlamamış ayrıca ortadan kaybolan çocuklar ile kasabanın ve sakinlerinin arasındaki bağlar su yüzüne çıktıkça ailelerin yaşamları da mahvolmaya başlamıştır.

Dark’ın oyuncu kadrosunda kimler var?

Baran bo Odar ve Jantje Friese dizinin yaratıcıları. İkili daha önce de dram-gerilim filmlerinden beraber görev almış. Prömiyerini ise Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan dizi, merakla beleniyordu. Oyuncu kadrosunda Oliver Masucci, Louis Hofmann, Karoline Eichhorn, Maja Schöne ve Jördis Triebel gibi isimler var ama kadro bundan çok daha geniş. Ve her bir karakterin önemi ayrı. Tamam belli başlı odaklanılan karakterler var ama önemsiz diyebileceğim tek bir karakter bile yok. Yani yan karakter yok dizide. Hepsi önemli hepsinin bir amacı var.

Genç-yaşlı karışık bir kadrosu olan Dark’ın kadrosundaki deneyimli isimler genellikle Alman sinemasından transfer. Dizinin gençlerini oynayanlar ise yükselen yetenekler olarak görülüyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz