Clubhouse’de Sorunlar

0
201

Sosyal medya platformlarında kullanıcılar tarafından aranılan tek özellik güvenlik ve gizlilik. Bu konuda görüntülü ve sesli sosyal medya hizmeti veren Cluphouse’de maalesef ki bu iki özelliğe gerekli özenin gösterilmediği sorunlarla ortaya çıkmaya başladı.

Çözülecek Sözü

Platform çok tercih edilen bir platform olarak yer alırken, gizlilik ve güvenliğe yönelik kullanıcılar tarafından fark edilen açık platformu zor durumda bıraktı.

Platformun daha iyi hal alması için ve bu güvenlik sorunlarının ortadan kalkması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Clubhouse yetkilileri İOS araçlarda kullanımı uygun olan platformu daha da geliştirerek tüm araçlarda kullanmayı amaçladıklarının altını çizdi.

Clubhouse sosyal medya kullanımı oda denilen ortak paydada buluşarak etkinleşiyor, sohbet edip, paylaşımlarda bulunuyor ve bu platformun günümüz kullanıcı sayısı 1 milyon civarında tahmin edilmektedir.

Pek çok ünlünün de bu platformu kullandığı bilinmekte olup kullanıcı sayısı arttıkça risk oranınında paralel olarak artmakta olan clubhouse platformu gizlilik ve güvenlik konusunda kullanıcıları endişelendiriyor.

Clubhouse platformunun alt yapısı Çin’e ait olup bilgilerinin şifrelenmediği yapılan araştırmalarda ortaya çıkınca kullanıcılar tedirgin oldu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz