Cilt Yenileyici Maskeler

0
576

maxresdefault

Nasıl ki bir insan vücudunun sağlıklı beslenmeye , düzenli spora ve bol suya ihtiyacı var ise aynı şekilde cildimizinde zaman zaman yenilenmeye ihtiyacı vardır. Bu yenilenme belli aralıklarla cildimizi ölü hücrelerden temizleyerek ve maske kullanımı ile gerçekleşir. Cildi yenilemek hem yaşlanmayı geciktirmekte hemde nem oranını düzeltmeye yardımcı olmaktadir. Bunu ise yüzünüze doğal yollarla peeling yaparak sağlayabilirsiniz. Bu maskeler arasından evde kolaylıkla yapabileceğiniz, kullanımı ve yapılışı çok kolay malzemelerden oluşmaktadır.
Üzüm maskesi ; üzümlerin kabuklarını çıkarıp, iyice ezerek posasını ayıralım. Ayırdığımız posayı yüzünüzde dairesel şekilde masaj yaparak uygulayalım. Bu maske ile ölü hücreleri atması sağlanırken cildin yenilenmesi hızlandırılır. En kolay uygulanabilen ve kolayca edinilir olmasından dolayı üzüm maskesi vazgeçilmezdir.

Salatalık Maskesi

? Cilt yenileyen ve aynı zamanda cilde detoks etkisi veren her evde genelde olan salatalık ihtivası açısından içinde bol su bulundurduğu için cildi nemlendirir ve gençlestirir. Bu maske rendeleyerek ezerek veya dilimleyerek salatalığı tek başına kullanacağınız gibi, yoğurt ekleyerekte farklı bir maske yapabilirisiniz. İkiside cildinizi yeniler ve canlandırıcı etki yapar.

Yumurta Maskesi ;

? Bilecik taraflarında bağ ve bahçelerde çalışan köylü kadınlarının güneşe maruz kalmalarına rağmen ciltlerinde çillenme olmadığını görüp sorduğumda bana verdikleri tarifse ciltteki lekelere bire bir iyi gelmekte olup cildi yenilemektedir. Bunun için bir yumurtanın akını çırptıktan sonra içine 1 tatlı kaşığı şeker katıp tekrar şekeri yumurtaya yedirip bir fırça ile cildinize göz bölgesi hariç sürün ve kuruyana kadar bekletin ve önce peeling yaparak ılık sonra soğuk su ile ile yıkayın.

Bal maskesi ;

? Canlandırıcı özelliği olan bu maske yarım çay bardağı bal içerisine bir yemek kaşığı kadar bir limon sıkılarak macun kıvamına geldiğinde yüzünüze sürmeniz yeterli olacaktır. Eğer yüzünüzde sivilce sorununuz varsa bu sorun içinde mucizevi bir meyve olan limonun kabuklarını suda bekletip püre haline getirerek kullanabilirsiniz.

Cildi yenileyen fakat çok fazlada bilinmeyen diğer bir maske ise süttozu maskesidir.

? Bu maskeyi alacağınız süttozu içerisine kıvamlı hale gelene kadar su ekleyerek bu maskeyi yüzünüzde kullanabilirsiniz. Belli bir süre yüzünüzde bekletip durulayın. Sağlıklı bir cilde sahip olmak ve bu güzelliği devam ettirmek devamlı bakım ve bu maskelerle sağlayabilirsiniz.
Bunun yanı sıra bol su, yeşil elma ve bitki çayları da cilt için tüketilmesinde fayda vardır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz