Cilt Lekeleri Makyajla Nasıl Kapatılır?

0
742

burock_1

Cilt lekeleri her bayanın kâbusudur. Çünkü bayanların çoğu güzelliğine ve bakımına çok özen gösterirler. Durum böyle olunca bu güzelliği gölgeleyecek her ayrıntı onlar için çok can sıkıcı bir sorun haline gelir ve cilt lekeleri ile başa çıkmanın yollarını aramaya başlarlar. Cilt lekeleri için güzellik merkezlerinin yollarını aşındıranlar olduğu gibi lekeleri makyaj ile kapatma yoluna gidenler de mevcuttur.

Peki, makyaj ile ciltteki lekelerden nasıl kurtulabilirsiniz?

Burada önemli olan cilt tipinizi tanımak ve size uygun olan ürünleri seçip alabilmektir. Her zamanki gibi önceliğimiz cildinizin temiz olmasıdır. Makyajlı bir şekilde cildinizi uzun süre bırakmayınız çünkü zamanla cildiniz canlılığını yitirecektir. Cilt lekelerinden kurtulayım derken en sık yapılan hatalardan biri çok fazla yağ bazlı ürün kullanımıdır. Siz lekeler kapanacak derken cildinizdeki çizgileri belirgin hale getirmiş oluyorsunuz. Böylece bir kusuru kapatayım diye uğraşırken kendinizi yaşlı gösteriyorsunuz.

Diğer bir adım da lekelerinizin rengine göre atılmalıdır. Yüzünüzde siyah ya da kahverengi lekeler varsa buralara koyu tonlarda kızıl bir kapatıcı uygulayın ve üzerine cilt tipinize yakın bir fondöten sürün. Kullanılan renklerden başka boyaların nasıl kullanıldığı da önemli bir noktadır. Kullandığınız kızıl kapatıcıyı krem sürer gibi değilde tampon yapar gibi uygulamanız lekelerin daha iyi kapatılmasını sağlayacaktır. Yüzünüzdeki lekeler pembe veya kırmızı tonlarda ise tercihiniz yeşil kapatıcı olmalıdır. Daha sonrasında yine aynı şekilde cildinize uygun fondöten kullanabilirsiniz.

Eğer ki cildinizde çiller varsa bunları makyaj ile kapatmaya çalışmak size doğal olmayan bir görünüm kazandıracaktır. Ve yine aynı şekilde kabarık bir leke de makyaj ile kapanmayacaktır bu yüzden bu tür lekeleri makyaj ile kapatmaya çalışmayınız. Bizim yukarıda bahsettiğimiz metotlar ile küçük doğum lekelerini de kapatabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz