Cilt Çatlakları Oluşmadan Nasıl Önlenir

0
499

1438174688_superplast__face_1_

Cildimiz en büyük organımızdır. Vücudumuzu tamamen sarar. Dokunma duyumuzun baş kahramanıdır. Derinin birçok görevi vardır. Güneş ışınlarının faydalı kısmını deri emer ve vücudun d vitamini üretmesini sağlar. Dışarıdan gelecek zararlar için organlarımızı korur. Derimiz hücrelerden oluşmuştur ve zararlı olan şeyler hücrelerimizin duvarında toplanır. Zararlı olanlar dışarda kalır, faydalı olanlar hücreye alınır. Derimiz vücut ısımızı korur. Sıcak ve soğuğa karşı bir derece gibidir. Vücut ısımızı ayarlar. Bunların yanı sıra estetik açıdan da güzel görünüm oluşturur.

Cildimiz ne kadar canlıysa ve bakımlıysa biz de o kadar sağlıklı gözükürüz. Cildimizin sağlıklı olması her organımız için önem arzeder.
Hamile bayanlar çok güzel bir dönem geçirir ama bu dönemin bazı olumsuz etkileri vardır. Hamileyken kilo alınır ve bu kilolar cilt çatlakların oluşmasına neden olur. Aniden kilo alıp aniden kilo verenlerde de bu cilt çatlakları oluşabilir. Bu durum bayanları çok rahatsız eder.

Cilt çatlakları oluştuktan sonra yapıalcak çok birşey yoktur. Malesef cilt çatlakları oluştuktan sonra bunlar tam olarak yok olmaz. Önemli olan cilt çatlakları oluşmadan önlem almaktır. Cilt çatlakları cildin kuru kalması ve nemini kaybetmesinden oluşur. Bu yüzden o bölgeyi sürekli nemli tutmak gerekir. Cilt çatlakları için eczanelerde birçok kremler vardır. Bu kremlerden yararlanabilirsiniz.

Bitkisel bir çözüm arıyorsanız saf zeytinyağından bahsedebilirsiniz. Zeytinyağı bol miktarda e vitamini içerir. Bu da cildin nemlenmesini sağlayacaktır. Badem yağı da cilt çatlakları için kullanılır ama unutulmamalıdır ki badem yağının tüylenme yaptığı da görülmüştür.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz