CES 2021’de Tanıtılan Wi-Fi 6 Adaptörünün Özellikleri

0
282

Her yıl yapılan tüketici elektroniği fuarı bu yıl pandemi nedeniyle dijital ortamda CES 2021 adıyla yapıldı. İlginç ürünlerin tanıtıldığı fuarda dünyaca tanınmış Tayvan kökenli teknoloji şirketi D-Link, yeni bir Wi-Fi 6 adaptörü tanıttı. Tanıtılan adaptörün teknoloji pazarında ilk ve tek olduğu bildirildi.

Tanıtılan wi-fi adaptörünün hızı, 2,4 GHz bantta 574 Mbps hıza, 5 GHz banttaysa 1.200 Mbps hız yüksekliğine çıkabiliyor. Adaptör, dizüstü bilgisayarlar takılarak daha yüksek fayda sağlanabiliyor.

D-Link, tanıttığı ürünün dünyadaki teknoloji pazarlarının ilk ve tek Wi-Fi 6 USB 3.0 adaptörü olduğunu belirtiyor. Şirketin tanıtım bilgilerine göre adaptör, bilgisayarları 802.11ax teknolojisine yükseltebilecek güç ve performansa sahip.

Wi-Fi 6 2021 Nisan Ayından Sonra Piyasaya Çıkaca

Verilen haberlere göre Wi-Fi 6 adaptörleri 2021 Nisan ya da sonraki aylarda satışa sunulacak. Satış fiyatının 100 Dolar civarında olması bekleniyor.

Cihazdan tam randıman alınabilmesi için Wi-Fi 6 yönlendiriciye bağlanılması gerekecek. Wi-Fi 6 yönlendiricilere her zaman ve her yerde ulaşım sağlanması zor olabileceğinden bu özellik negatif değerlendirmelere neden olabilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz