Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma

0
474

Günden güne büyüyen ve her geçen gün kullanıcı sayısını katlayan Facebook, kullanıcılarının güvenliği açısından yeni bir adım attı.

Meraklı ve art niyetli kullanıcılar her yerde olduğu gibi Facebook’ta da mevcut. Bu şahıslar almış olduğunuz güvenlik önlemlerine rağmen şifrenizi çalabiliyor ya da hesabınızı bir şekilde ele geçirebiliyor.

Hesabınızın çalınmadan önce önlem almak en mantıklısı. Şifrenizin kısa olmaması, rakam, harf ve noktalama işaretlerinden birinin karıştırılarak kullanılması, e-posta adresinizin görünürlüğünün sadece arkadaşlarınızla sınırlandırılması ya da tamamen kapatılması, tanımadığınız kişilerin arkadaş olarak eklenmemesi gibi basit önlemler alınabilir.

İş işten geçmişse ve hesabınız başkalarının elindeyse sırayla aşağıdaki adımları izleyin.

https://www.facebook.com/hacked adresine gidin ardından aşağıda fotoğraftaki gibi mavi butona tıklayın.

facebook-hesabi-geri-alma

Tıkladıktan sonra karşınıza benzer bir sayfa gelecektir. Orada sizden hesabınıza dair bilgiler istenir. E-posta adresiniz ya da eklemiş olduğunu telefon numaranız varsa numarayı yoksa kayıtlı isminizi ve soy isminizi ya da kullanıcı adınızı girmelisiniz.

facebook-hesabi-geri-alma2

İstenilen bilgileri girerek işleme devam edebilir ve hesabınızın size ait olduğunu kanıtlayarak geri alabilirsiniz.

Eğer hesabınızı çalınmadan bu sayfayı ziyaret eder ve ikinci fotoğrafta yer alan uyarı metnindeki “bu işlemi iptal edebilirsin” bağlantısını tıklamazsanız giriş yaparken şifrenizi değiştirmek zorunda kalırsınız.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz