Büyük Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılmalı

0
2154

12825726_218120728541805_823929134_n

En ideal ve istenen göz şekli iri gözlerdir. İri gözler makyajı daha güzel gösterir ve daha kolay forma sokulur. Tabi herkes iri gözlere sahip olmadığından küçük gözlü hanımlar da gözlerini daha büyük gösterecek makyaj arayışına girmiş durumdadırlar. Birkaç makyaj hilesi yaparak buna ulaşmak o kadar da zor olmayacaktır. Aynı zamanda iri gözlü hanımlar da gözlerini daha çok ortaya çıkaracak bir makyajla daha güzel, etkileyici ve derin bakışlara sahip olabilmektedirler.

Makyajı nasıl yapmalıyız?

Nasıl bir makyaj isterseniz isteyin öncelikle yapmanız geren yüzünüze bir nemlendirici sürmektir. Bu işlemden sonra gözaltı morlukları için bir concealer uygulayabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey concealer seçiminizi kaliteli ürünlerden yapmanız gerektiğidir. Çünkü yüzünüzdeki en hassas bölge gözaltı derinizdir. Bu bölgedeki morlukları kapatma nedenimiz renk açmak değil sadece bir aydınlık kazandırmaktır. Bundan dolayı cildinizin renk tonuna göre bir kapatıcı kullanmalısınız.

Gözlerinizdeki yorgun ifadeyi concealer ile yok ettikten sonra açık renkte bir far ile göz kapaklarınızı renklendirin. Fakat bu renk beyaz olmamalıdır. Beyaz renk far yüzünüzde sahte bir ifadenin oluşmasına yol açmaktadır. Bunun yerine açık somon rengi, açık pudra pembe, ten rengi veya fildişi renklerini tercih edebilirsiniz. Far olarak uyguladığınız rengin aynısını, kaşlarınızın hemen altına da küçük bir şerit halinde sürmelisiniz. Daha belirgin bir görüntü için kaş kemiğine biraz daha fazla sürebilirsiniz.

Bu far uygulaması işleminden sonra göz çukurunuza koyu bir far sürün. Neden iki renk kullanıyoruz? Sorusunu sorabilirsiniz. Evet, çünkü bu kullandığımız iki renk sayesinde gözlerde gölgeli bir görünüm oluşacak ve gözlerimiz daha çekici ve iri görünecektir. Fakat çok önemli bir konuda uyarmamız gerekiyor; bu kullanılan iki renk kesinlikle aynı rengin tonları olmalıdır. Farklı renk tonları kullanırsanız abartılı görünüme sebep olabilirsiniz. Daha doğal görünüm için renkleri mat olan farları tercih edin. Bu makyajı gece kullanmak isteyenler için renk seçimi parlak olabilir. İki rengi de uyguladıktan sonra karıştırma fırçası ile iki renk arasındaki keskin geçişi yumuşatmalısınız.

Daha sonra ince bir göz kalemi ve eyeliner ile kirpik diplerine ince bir şerit çekmelisiniz. En son olarak da yoğun rimel uygulayın ve iri görünümlü gözlerinizin tadını çıkarın.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz