Burun Gözeneklerinin Kapanması İçin Doğal Yöntemler

0
528

buyuk-burun-nasil-saklanir_646x340

Burun gözeneklerinizden kurtulun !

Cildini seven ve bakımına dikkat eden insanların sürekli dikkat ettikleri ve asla tam olarak kurtulamadıkları bir sorun vardır. Gözenek temizlemek ve temizlenen gözeneklerin kapanmasını sağlamak, düzenli cilt bakımı yapan biri için takıntı haline bile gelebilir.

Aslında normal olan haftada bir kez düzenli olarak kendi cilt tipine uygun bir gözenek temizleyici maske yada ürün kullanmak, ardından da gözeneklerin sıkılaşması ve tekrar dolmaması için önlem almaktır. Eğer her gün aynı işlemler yapılırsa cilt aşırı derecede yıpranarak hassas ve kırmızı bir hal alabilir.

Gözenekleri temizlemenin etkili çözümlerini arıyorsanız yumurta akını kullanmanızı tavsiye ederim çünkü daha etkili bir gözenek temizleme yöntemine şahit olmadığınızı kullandıktan sonra anlıyorsunuz. Eğer cilt tipini yağlı ise yumurta akı ile yarım limonu çırpın ve öyle kullanın. Cildinizi temizleyip maskeden güzelce arındırdıktan sonra gözenekleri sıkılaştırma işlemine geçebilirsiniz.

Kullandığınız tüm maskeleri ve bakım kürlerini kesinlikle cildinizin sorununa göre ayarlamalısınız. Mesela çok yağlı ve siyah noktalı bir cilt için haftada 2 kez bakım uygulamak daha doğru olurken daha az problemli bir cilt sahibiyseniz haftada bir kez bakım uygulamanız yeterli olacaktır. Cilt bakımı ve maske uygulamalarınız bittikten sonra özellikle burun çevrenizdeki gözenekleri sıkılaştırmak için ısırgan yaprağı kullanmanızı öneriyorum. Bir yemek kaşığı kadar ısırgan otunu orta boy bir cezve içerisine koyun ve üzerine bir yemek kaşığı kadar da kekik ilave edin. Ardından bir su bardağı su ile tamamlayıp ocağı yakın. Sadece 5 dakika kaynadıktan sonra hazır olan sıkılaştırıcı toniğinizi soğutup bir şişeye alın ve her gün sabah akşam cildinizi bu tonik ile temizleyin. Toniğiniz size bir hafta içerisinde tüm etkisini gösterecektir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz