BMW Vision M Next Tanıtıldı: Otonom Spor Otomobil!

0
686

BMW yakın zamanda Vision M Next konseptini tanıttı ve bunun üretime geçebileceği yönünde bazı araştırmalar bulunuyor. Klaus Frohlich BMW teknik şefi olarak bazı yaptığı açıklamalarda müşteriden yeterli ilgi görülmesi durumunda üretime geçirileceği haberini veriyor. Aracın yeterli ilgi görmesi durumunda bmw vision m next tanıtıldı: otonom spor otomobil! üretime geçmiş oluyor. Otomobil şimdiden büyük bir ilgi ile bekleniyor. i8’in daha farklı bir konsepti olarak sunulan Vision M Next lüks otomobiller arasında en çok ilgi gören ve en beğenilenler sırasına yükseliyor.

BMW Vision M Next Özellikleri

Araç aslında tam elektrikli olarak bekleniyordu ancak tam elektrikli şekilde planlanmıyor. Bu otomobil plug-in hibrit modeli olarak geliyor. Aracın ağırlığı yaklaşık olarak 1,550 ile 1,650 kilogram arasında oluyor. i8’e göre ağır olacak olan bu otomobil şimdiden dikkatleri üstüne çekmeyi beceriyor. Bu otomobilin i8 ile de bazı ortak parçaları olacağı da söyleniyor.

BMW Vision M Next Detayları

Vision M Next spor otomobil detayları da oldukça dikkat çekiyor. Öncelikle araç 4 silindirli benzinli bir motora sahip aynı zamanda da bir adet elektrik motoruna sahip. Araç tam olarak 600 beygir gücüne çıkabiliyor. Otomobil 0 kilo metreden 100 kilometre hıza 3 saniye gibi oldukça kısa bir süre içerisinde ulaşıyor. Araç en fazla saatte 300 km hıza ulaşabiliyor. Bu da hız tutkunları için oldukça iyi bir hız oluyor. Herkesin merakla beklediği Vision M Next, 100 kilometre de elektrikli motor hizmeti sunuyor. Kapıları yandan açılan otomobil eşsiz görüntüsü ile de dikkatleri çekiyor. Muhteşem iç ve dış tasarımı ile dikkatleri üzerine topluyor. Özellikle direksiyonun açılış ve kapanış şekli herkesin hoşuna gidiyor. Aracın dizaynı yeni teknolojiye uygun olarak benzersiz bir şekilde tasarlanıyor ve otomobil tutkunlarını bir kez daha BMW ailesi kendisine hayran bırakıyor. i8’i bir adım daha ileri taşıyarak farklı bir konsept yaratmayı başaran BMW ailesi bu araca otonom sürüş, belirli oranda elektrik ile çalışabilme ve bağlanabilirlik gibi özellikler getirmiş oluyor. Ayrıca araç yüz tanıma sistemiyle çalışıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz