Black Mirror 6. Sezon Neden Yayınlanmadı, Yayın Tarihi Ne Zaman?

0
1492

Black Mirror dizisi bir ana temaya sahip birbirinden bağımsız bölümler içeren bir dizidir. Ana temada bugünkü teknolojik gelişmelerin ileride bizi nasıl etkileyeceği ya da nasıl kötü sonuçlar doğurabileceğini anlatmaktadır. Her bir bölüm ise birbirinden bağımsız olmakla beraber dünya çapında bir izleyici kitlesi bulunmaktadır.

Black Mirror 6. Sezon Neden Yayınlanmadı?

En son 5. Sezonu yayınlanan dizinin 6. Sezonunun neden yayınlanmadı büyük merak konudur. Bu konuda dizinin yaratıcısı olan Charlie Broker bir programda açıklama yapmıştır. Yaptığı açıklamada günümüzde yaşadığımız pandemi ve salgının halk üzerinde büyük olumsuzluklar yaşattığını ve halkın 6. sezona hazır olmadığını düşündüğünü belirtmiştir.

Black Mirror 6. Sezon Yayın Tarihi Ne Zaman?

İzleyici kitlesinin en çok merak ettiği sorulardan biri de dizinin 6. Sezonunun ne zaman yayınlanacağıdır. Halkın bulunduğu durum itibarıyla yeni sezona daha hazır olmadığını dile getiren dizinin yaratıcısı 6. sezonun beklemede olduğunu da dile getirmiştir. Yeni sezon beklemede olup ne zaman yayınlanacağı belli değildir.

Diziden Dikkat Çeken Reklam

Her bölümüyle izleyiciyi şaşırtan, meraklandıran, farkındalık oluşturan, farklı duygulara sebep olan dizi yeni sezonun beklerken de şaşırtmaya devam etmektedir. Halkın bulunduğu durumun pek çok sıkıntıya ve zorluğa sebep olmasından dolayı yeni sezon yayınlanmamakla birlikte Madrid’de reklam panoları herkesin dikkatini çekmiştir. Son zamanlarda yaşan doğa olayları, küresel salgın ya da farklı bir sürü felaket kişilerin adeta bir Black Mirror bölümünde yer aldığını hissettirmiştir.

Buradan hareketle bir Netfilix reklam kampanyası başlatıldı. Bu kampanya için reklam panolarına bir ayna yerleştirildi. Ve bu aynada Black Mirror 6. Sezon şimdi yayında her yerde yazısı yazılıydı. Reklam panosuna bakan kişi yazıyı okumanın yanı sıra aynada kendini maskeli görmesiyle fikir gerçekleştirildi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz