Bir Türk, Tesla Model 3’ünü El Değmeden Teslim Aldı

0
621

Bir Türk Tesla Model 3’ünü el değmeden teslim aldı. Elon Muska’a ait hızlı teslimat sisteminin Tesla 3’e uygulanması başarıya ulaştı. Bu sistem ile birlikte satın alınan ürün ya da ürünler, araca el değmeden yüklenerek doğrudan adrese ulaştırılıyor. Bu sistem sayesinde bir Türk Tesla Model 3’ünü el değmeden teslim aldı ve bu olay hemen sosyal medyaya düştü.

Tesla Model 3’e Uygulanan Hızlı Teslimat Sistemi Başarılı Oldu

Gürsel Mutlu, Tesla Model 3’ünü el değmeden teslim aldı. Mutlu, Twitter’da attığı tweette aracın iki gün içerisinde ücretsiz olarak adresine teslim edildiğini belirtti. Elon Musk, Mutlu’ya hiç zaman geçmeden yanıt verdi. Tesla’nın resmi web sitesinden 2 dakika içerisinde sipariş verilebileceğini belirten Musk, bunun iddiali bir süre olduğuna da dikkat çekti.

Elon Musk’ın Duyurusu

Tesla’nın CEO’su Elon Musk daha önce yaptığı bir duyuruda detayları paylaşmıştı. Bu açıklamada Musk, araçların fabrikadan çıkmasıyla birlikte kapalı treylere yüklenerek doğrudan teslim adresine gönderileceğini aktarmıştı. Teslimat sisteminin “uygun” olduğundan bahseden CEO, Tesla 3 araçlarının plastik ambalajlara sahip olmamasına rağmen yinede el değmemiş bir biçimde alıcısına teslim edilmesini sağlayan bir işlem olduğunu söyledi. Geçen yıl Los Angeles sahil bölgesi olan Playa Vista’da Tesla’nın fabrikadan doğrudan teslimat sistemine dair ilk görüntüler ortaya çıkmıştı. Devin Scott tarafından şirketin Marina Del Rey’de bulunan teslimat merkezine gönderilmişti. Scott, Model 3’ün bizzat Elon Musk tarafından teslim edildiğinden ötürü bu aracın teslimatının çok özel olduğunu belirtti.

Tesla Model 3’ün Fiyatı Ne?

2019’un başında Tesla firması tarafından satışa sunulan Tesla Model 3 aracının fiyatı da merak uyandıran konulardan bir tanesi. Şubat 2019’da Avrupa’ya teslimatları başlayan Full Self Driving yani şoför olmadan kendi kendini sürebilme özelliğine sahip Tesla aracı teknolojinin zirvesi olarak görülüyor. Bu özellik Tesla tarafından ekstra bir masraf karşılığında müşterilerine servis ediliyor. Tesla Model 3’ün fiyatları 35.000 Dolardan başlıyor. Ayrıntılı bilgi için Tesla şirketine ait internet sitesi ziyaret edilebilir. Dünyayı vuran Tesla 3 dalgasının Türkiye’yi vurmama sebebi geçtiğimiz yıldan beri ABD menşeli araçlara 0 gümrük vergisi uygulanması olarak görülüyor. Verginin kalkması halinde Tesla 3’ün Türkiye’de kullanımının yaygınlaşması işten bile değil.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz