Bir E-mail Adresinin Kime Ait Olduğunu Öğrenme

0
4986

Dünyanın en meraklı canlıları olarak her şeyi merak etme özelliğimiz bizi sürekli arayışa zorlamıştır.

Bir e-posta adresinin kime ait olduğunu merak eden tek kişi ben olmadığım kanaatinde olduğum için sizlerin de merakını gidermek adına bir yazı yazmaya karar verdim.

Sonuç olarak araştırdım ve bir eklenti buldum. Bu eklenti öncelikle ne işe yarıyor ondan bahsedeyim izninizle.

Eklenti sayesinde tarayıcınızda (Google Chrome) bir e-posta adresi üzerine geldiğinizde o adresin bağlı olduğu tüm sosyal medya hesaplarını ve ayrıntılı bilgileri içeren bir pencere sizin için ekranın üst kısmında açılıyor.

Eklentinin aktif olması için kayıt gerekiyor. Kayıt tamamen ücretsiz ve buradan sağ alt kısımdan öncelikle bir e-posta adresi ve şifre belirleyerek kayıt olun.

Kayıt olunca aktivasyon için e-posta adresinize bağlantı gelecektir. Bağlantıdan aktif ettikten sonra şuradan Chrome tarayıcınız için Vibe eklentisini eklentiyi indirin.

Eklentiyi kurduğunuzda tarayıcınızın sağ üst kısmında bir ikon göreceksiniz. Ona tıklayın ve belirlediğiniz e-posta adresi ve şifre ile giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra artık tarayıcınızdaki bir e-posta adresi üzerine geldiğinizde orada bir ikon çıkacak ve biraz beklediğinizde üst kısımda e-posta adresinin bağlı olduğu sosyal medya bağlantıları ve diğer bilgilerin yer aldığı pencere açılacaktır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz