Bilgisayarlar İçin Gerekli Ücretsiz Programlar

0
194

Bazı ücretsiz programlar her bakımdan bilgisayar kullanımında daima daha iyi bir deneyim elde edilmesine yardımcı olurlar. Birçok işlem bu programlar sayesinde daha kolay yapılabilir bir hale gelir. Mutlaka bilgisayarlarda olması gereken ücretsiz programlara listemizden göz atabilirsiniz.

Ninite Programı

Çeşitli türden programları, kötü amaçlı olan yazılımlardan etkilenmeden indirmek için Ninite programı günümüzde sıklıkla kullanılıyor. Bir nevi uygulama mağazası görevini üstlenen Ninite, birçok programın indirme dosyalarına erişebilmeye bir şans tanıyor.

Google Chrome

Ücretsiz bir program olan Google Chrome, eklenti özelliklerinin fazla olmasından dolayı en iyi tarayıcı programlardan biri olarak öne çıkıyor. Oldukça hızlı çalışması ve yüksek verimliliğinden dolayı bu program bilgisayarlarda mutlaka yer almayı hak ediyor.

Bilgisayarlar İçin Gerekli Ücretsiz Programlar
Bilgisayarlar İçin Gerekli Ücretsiz Programlar

Launchy Programı

İnsanlar bilgisayarlarında bazen çok fazla sayıda dosyalar oluşturabiliyorlar. Bunların fazla olması bazen birtakım karışıklıklar meydana getirebiliyor. Fakat Launchy programı bu sorundan kullanıcıları kurtarmaya yardımcı en etkin şekilde yardımcı oluyor. Çünkü adı yazılan her dosyayı bu program hızlıca ekrana getirebiliyor.

7-Zip Programı

Yüksek çözünürlükte görüntü ve videoları sıkıştırarak taşımaya fırsat veren bu program, büyük dosya boyutu sorunundan kullanıcıları kurtarıyor. Sıkıştırılmış dosyalar bu programla yine açılabiliyor.

Google Drive

Bilgisayarın dışında farklı bir yerde depolama alanı arayan kullanıcılara Google Drive, alternatif çözümler sunuyor. Tamamen ücretsiz olarak 15 GB’lık bir alan rahatlıkla kullanılabiliyor.

LibreOffice

Ücretli Microsoft Office programlarına alternatif olarak LibreOffice, en iyi seçenek olarak kendisini öne çıkarıyor. Çünkü LibreOffice ile tıpkı Windows sisteminde olduğu gibi birçok ofis programı benzer özelliklerle kullanılabiliyor.

Audacity Programı

Audacity oldukça kaliteli bir ses düzenleme programıdır. Ücretsiz olan bu programda kaliteli ses kayıtları alınarak farklı kanallara geçişler sağlanabiliyor.

Steam

Steam, oyun severler için bilgisayarlarda sürekli yer alan vazgeçilmez programlardan biridir. Birbirinden güncel ve farklı türdeki oyunlar güvenilir olarak buradan indirilebiliyor.

Rambox

Tüm mesajlaşma uygulamalarını bir tek çatı bünyesinde toplayan Rambox programı, her türde programa çok daha rahat şekilde ulaşılabilmesine bir şans tanıyor.

VLC Programı

Windows araçlarıyla izlenemeyen birçok video, VLC programı ile sorunsuz izlenebiliyor. Tüm formatlardaki videolar bu programla kolayca açılabiliyor.

Paint.NET Programı

Paint.NET, çeşitli görüntülerin ücretsiz olarak düzenlenebildiği bir programdır. Windows’un kendi paint programına göre biraz daha profesyoneldir. Adobe Photoshop kadar iyi olmasa da birçok şeyi rahatlıkla yapabilmeye yardımcı olmaktadır. Işık ve renk ayarları veya görselleri birleştirme işlemleri bunlardan bazılarıdır.

Revo Programı

Kullanılmayan programları arkada hiçbir kalıntı bırakmadan Revo ile silmek mümkün oluyor. Programlara dair her türde klasör kolaylıkla ortadan kaldırılabiliyor.

Malwarebytes Anti-Malware

Mevcut Windows Defender güvenlik programına ek olarak tercih edilen Malwarebytes Anti-Malware, zararlı yazılımlara karşı tam bir koruma elde edilmesine yardımcı oluyor. Ücretsiz koruma hizmeti veren bu program için ücretli plana da geçiş yapılabiliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz