Batık Nasıl Geçer?

0
1117

Kadınlarda ve erkeklerde görülebilen kıl batıkları görünümlerinin kötü olmasının yanında acı da verebilmektedirler. Bu batıkların sebebi de yanlış yapılan kıla alma işlemleri olmaktadır genellikle ve bu nedenle de ağda, tüy dökücü kremler kullanımından sonra daha fazla görülebilmektedir. Bacak, yüz, kol, koltukaltı, genital bölge gibi vücudun her bölgesinde görülebilen bu batıklardan kurtulmanın yolları bulunmaktadır. Bu batıklar cilt yüzeyine yakınsa çözümü kendiniz doğal yöntemler ile bulabilirsiniz ama eğer cildin alt bölgesinde ve kızarmış, şişmiş ise tıbbi müdahale gerekmektedir.

Batık İçin Doğal Çözümler

Cilt Yüzeyine yakın batıklar için kullanılabilecek doğal çözümler arasında banyo yaparken kese yapmak oldukça faydalı olacaktır. Oluşan batıklardan kurtulmanız mümkün olacağı gibi cilt temizlenecek ve daha yeni oluşan kıl batıkları da geçecektir. Aspirin ve bal karışımı da batıkların geçmesinde faydalıdır. Aspirinleri ezerek bal ile karıştırdıktan sonra sorunlu bölgeye sürmek fayda sağlayacaktır. Bu karışımı haftada iki defa uygulamanız ile batık sorunundan tamamen kurtulmanız mümkün olacaktır. Tuz da iyi bir çözüm sunmaktadır batıklar için suda eritilen tuzu pamuk ile cildinizde batık olan bölgeye sürün ve bu işlemi günde iki defa uygulayın çok bekletmeden de 5 dakika sonra yıkayın tuz da bir hafta sonunda batıktan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Küçük Batıkları Sıkabilirsiniz

Derinin yüzeyine çok yakın olan batıklardan kurtulmak için onları sıkarak çıkarmak da etkili bir yöntem olacaktır. Eğer batık sorununu çok fazla yaşıyorsanız kullandığınız epilasyon yöntemini değiştirmeniz gerekmektedir. Böylece yeni batıklar oluşmasını önleyebilirsiniz. Çok fazla batık sorunu olan kişiler ağda ve tüy dökücü krem yerine jilet kullanmalıdırlar. Derinde olan şişmiş batıklara kesinlikle evde müdahale etmemelisiniz çünkü bu onun enfeksiyon kapmasına ve daha büyük sorunlar ortaya çıkarmasına neden olabilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz