Aşk 101 2. Sezon Neden Yayınlanmadı, Yayın Tarihi Ne Zaman?

7
2864

Online dizi ve film platformu olan Netflix’in kütüphanesinde Türk yapımları artış göstermeye başladı. Bunlardan sonuncusu Aşk101 yayınlandığı gün itibariyle bütün dikkatleri üzerine çekti. 24 Nisan itibariyle yayınlanan dizi gençlerin özlem duyduğu konusuyla büyük ilgi görüyor.

 İlk bölümüyle çok beğenilen ve büyük izleyici kitlesi kazanan dizinin şimdiden aşk 101 2. sezon tarihi

 merak edilmeye başladı. Bu haberimizde dizinin, konusu, oyuncuları ve aşk 101 2. sezon ne zaman çıkacak? Hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

 Yeni Bir Gençlik Dizisi Aşk101

 Farklı konularıyla ve yapımlarıyla adından çok söz ettiren Netflix, yeni bir Türk dizisiyle yine adından söz ettiriyor. Coronavirüs nedeniyle evlerine kapanan gençleri bir nebze olsun gençlik dünyasına çekmek adına Aşk101 adıyla bir gençlik dizisini ekranlara sürdüler.

 Aşk ve komedinin harika harmanlandığı dizide olaylar her zamanki gibi bir lisede geçiyor. Aslında dizi biraz da yıllar önce yayınlanan “Pis Yedili” dizisini andırıyor diyebiliriz. Çünkü her iki dizide de zengin ve fakir öğrencilerin çatışması yer alıyor.

 Aşk101’de zengin-fakir çatışmasıyla birlikte yabancı dizilerde gördüğümüz, dışlanan öğrenciler için kendini paralayan bir öğretmen ve öğrencileri de konuya eklenmiş. Bu ağır konulara aşk ve komedi de eklenerek, izlenesi bir gençlik dizisi ortaya çıkmış.

 Aşk, Dostluk, Komedi, Arkadaşlık Dizisi Aşk101

 Olaylar 1998 yılında bir lisede geçiyor. Okul yönetimi tarafından dışlanan ve iflah olmaz olarak nitelendirilen öğrenci grubu, hikâyenin ana temasını oluşturuyor. Dizi içinde arkadaşlık, kardeşlik, aşk, sevgi, ihanet, yaşam kaygısı ve aile baskısı gibi duygulara bolca yer veriliyor.

 Dizinin konusuna değinecek olursak; Sinan, Eda, Kerem ve Osman okulun en haşarı ve yaramaz öğrencileridir. Okul idaresi ve öğretmenler tarafından sevilmezler ve hatta okuldan atılmak isterler.

 Bu dört öğrencinin okuldan mezun olabilmeleri için kendilerine inanan Burcu öğretmenin okulda kalması gerekmektedir. Çünkü Burcu öğretmenin tayini çıkıp okuldan gittiği anda okuldan atılacaklarını biliyorlar.

 Sinan, Eda, Kerem ve Osman sınıfın en zekilerinden Işık’ı da yanlarına alarak Burcu hocayı yeni gelen basketbol koçuna âşık etmeye çalışıyorlar.

 Bu liseli gençler, öğretmenlerini aşık etmek isterken, kendi iç dünyalarıyla da hesaplaşmaya başlıyorlar. Aralarındaki gerçek aşkı ve dostluğu keşfediyorlar.

 Gençliğin Parlayan Yeni Yüzleri Bu Dizide

 Dizinin senaryosunu Ahmet Meriç (Kiralık Aşk ve Ufak Tefek Cinayetler) yazmış. Yönetmen koltuğundaysa Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer yer almışlar. Dizi oyuncuları olarak da; Mert Yazıcıoğlu (Sinan), Alina Boz (Eda), Kubilay Aka (Kerem), İpek Filiz Yıldız (Işık) ve Selahattin Paşalı (Osman) gibi sektörün genç yüzleri rol almış.

 Burcu öğretmen karakterini Pınar Deniz, basketbol koçu karakterini de Kaan Urgancıoğlu canlandırmış.

 Birinci Sezon Ne Zaman Bitiyor, İkinci Sezon Ne Zaman Başlıyor?

 24 Nisan 2020’de ilk bölümüyle izleyiciye ulaşan Aşk101’in birinci sezonu 8 bölümden oluşuyor. İzleyiciler sekiz bölümün tamamını Netflix’den izleyebilirler.

 Bir solukta birinci sezonu bitirenler aşk 101 2. sezon ne zaman çıkacak? sorusunu sormaya başladılar. Netflix yönetimi tarafından aşk 101 2. sezon tarihi hakkında bir açıklama yapılmadı. Yani şu anda ikinci sezonun ne zaman yayınlanacağı belli değil. Yayın tarihi belli olduğunda ilk bizden duyabilirsiniz.


7 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz