Artık GarageBand’i yüzünüzle kontrol edebilirsiniz iPhone X

0
549

Apple , günümüzde daha ucuz bir iPad ve yeni Crayon kalemini içeren eğitim temelli duyuruları takip ederek bugün müzik oluşturma yazılımı GarageBand’e birkaç güncelleme getirdi .

IPhone X’in TrueDepth kamerasını ve yüz izleme özelliklerini kullanan ilgi çekici yeni bir özellik var. Apple’ın amiral gemisi telefonu varsa, artık yüzünüzü efektleri ve synth’leri kontrol etmek için kullanabilirsiniz . Evet, GarageBand yüz ifadelerini okuyacak ve bunları enstrüman kontrollerine çevirecektir. Bir enstrüman veya efektte kullanım için mevcutsa, küçük bir gülen yüz simgesi görünecektir. Ayarlanabilen parametreler kilitlenir ve özelleştirilemez, ancak bazı eğlence seçenekleri vardır. Örneğin, ağzınızı gülümsemek / açmak piyanonun vibrato’yu etkiler ve sürdürür.

Bu (ve bu şekilde kolayca kullanılabilir) hile görünebilir , ama aynı zamanda eller serbest MIDI denetleyicisi Jamboxx gibi, müzik yapımında erişilebilirliği keşfetmek için ilginç bir adım olarak görüyorum . Şahsen, muhtemelen yüzümle kontrol edebileceğim bir LFO bulmaya çalışacağım ve ağzımı açarken kıkırdayarak çökmemeye çalışacağım.

Apple’ın okul temelli girişimleri doğrultusunda GarageBand için yeni indirilebilir bir “Oyuncak Kutusu” ses paketi. Apple buna “eğitici” örnek bir paket diyor ve farklı dillerdeki ona kadar saymaya çalışan hayvanlar, araçlar ve sesler gibi bir dizi ses efektiyle geliyor.

Ayrıca yeni bir modern gitar pedalı etkisi var. (Bir “wah stompbox”, “klasik” gitar pedalı olarak bilinir ve insanların rock gitaristleriyle ilişki kurduğu bir etki yaratır.) GarageBand, distorsiyon ve wah da dahil olmak üzere düzinelerce farklı pedallar sunar, bu yüzden bu uygulamanın sadece bir tanesidir. kararlı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz