Arama Motorlarında Üst Sıralarda Olmak İçin Yapılması Gerekenler

0
583

Google, Yahoo gibi pek çok arama motorlarında bir makalenin ya da sitenin üst sıralarda olması için uyması gereken bazı kurallar vardır. Bunların ne olduğu ve yapılması gerekenler hakkında ayrıntılı bilgileri makalemizde vermeye çalışacağız. Böylece bu kurallara uyduğunuz taktirde arama motorlarında üst sıralarda olmak için yapılması gerekenler dikkate alındığında sizin de siteniz ya da makaleleriniz ilk sıralarda yer alarak başarılı olacaktır. Peki neler yapmanız gerekir, hangi kuralları bilmeniz ve uygulamanız gerekir, gelin bunları birlikte görelim:

Seo Kurallarına Uyumlu Bir Siteniz Olsun

Arama motorlarında başarıyı sağlayabilmek için sitenizin seo kuralları ile tamamen örtüşen bir site olması gerekir. Seo için sitenizin aktif olarak okuyucuya hitap edecek tarzda olmasından, anahtar kelime seçimi, başlıkların iyi seçilmiş olması, özgünlük, imla kuralları gibi pek çok bilmeniz gereken ayrıntı vardır. Tüm bunları ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağız. Böylece arama motorları için gerekli olan seo kuralları çok daha iyi anlaşılmış olacaktır.

Anahtar Kelimeler Nasıl Seçilir?

Bir makalede anahtar kelimeler o makalenin beyni gibidir. Bütün temel ona göre işler. Anahtar kelime seçimi yaparken hit olan, arama motorlarında hemen çıkabilecek türden olan kelimeler seçmeye özen göstermeniz gerekir. Anahtar kelimeleri doğru seçmeniz de yeterli olmaz sadece. Makale içinde anahtar kelimeleri doğru oranda dağıtmanız gerekir. Seçtiğiniz anahtar kelimelerin ayrıca mümkün olduğu kadar ek almamasına da dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Sitenizi Seo Açısından Eksiksiz Şekilde Düzenlemeye Çalışın

Üstte de belirttiğimiz gibi seo bir makale ve site için çok önemlidir. Arama motorlarında başarıyı elde etmek için gerekli olan seo kurallarını en iyi şekilde uygulamak ve buna göre sitenizi en iyi şekilde düzenlemek önemlidir. Sitenizi tüm eksikliklerden arındırarak, seo kuralları ile tamamen örtüşen bir site haline getirmeniz gerekir.

İçeriklerinizi Okuyuca Göre En İyi Şekilde Yapmaya Çalışın

Tüm seo kurallarına uysanız dahi Google arama motorlarındaki başarı için bu tek başına yeterli olmayacaktır. Seo kurallarına uyumlu olacak şekilde hazırladığınız içerikler aynı zamanda okuyucuya hitap eden, onun istediği tarzda olan içerikler olması gerekir. Bunun için öncelikle içerikler içinde anahtar kelime oranınız ve anahtar kelimeleri doğru ayarlamanız gerekir. Sonrasında okuyucunun istediği tarzda anlatım dili anlaşılır içerikler ile sitenizi tamamlamanız gerekir. Süslü kelimelerle dolu, okuyucuya hiçbir şey vermeyen içerikler okuyucuya fayda vermeyeceği gibi sitenizin geleceği için de önemli olmayacaktır.

Yenilikleri Takip Edin

Siteniz için yapmanız gerekenler arasında yenilikçi olmanız da gelmektedir. Başarılı bir site daima yeniliklere açık olan bir sitedir. Bunun için güncel durumlardan, yeni haberlerden daima haberdar olur, araştırır, piyasada rakipleri neler yapmış, sitelerini nasıl düzenliyor, tüm bunların takibini iyi yapar. Arama motorlarında başarılı olmak için güncel yenilikleri takip etmek te oldukça önemlidir.

Yenilikleri takip ettikten sonra ve tüm bu saymış olduğumuz seo kriterlerini uyguladıktan sonra sitenizin başarısını ya da düşüşünü daima takip etmelisiniz. Siteniz düşüşteyse bunun nedenleri araştırarak ve analizini iyi yaparak sitenizin eksik yanlarını bulmanız ve bunları düzeltmeniz sitenizin tekrar başarısı açısından önemlidir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz