Apple’dan İşitme Sağlığı İçin Önemli Adım Atıldı

0
207

Dünyanın dev markası olan Apple kullanıcıların İşitme sağlığı için harekete geçti. Dünya Sağlık örgütü ile yürütülen çalışmada günlük kullanılan teknolojinin işitme sağlığımızı ne oranda etkilediği ile ilgili bilgiler toplanıyor. Bunun için birçok grup gönüllü olarak çalışmalara katıldı ve gündelik hayatlarında kullandıkları teknolojinin ne kadar sürede ve ne kadar sıklıkta kullanıldığı araştırıldı.

Üniversite de Destekliyor

Michigan Üniversitesi’nin de Apple ile birlikte yürüttüğü projede toplanan tüm veriler Dünya Sağlık Örgütü ile düzenli olarak paylaşılıyor. Bu bilgiler ışığında teknolojinin işitsel sağlık için olumsuz etkileri vurgulanmış oluyor.

Durumun Ciddiyeti Belirtiliyor

Projede birçok kişinin günlük hayatlarında maruz kaldığı çevresel ses miktarının Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiye ettiği miktardan çok daha fazla olduğu ortaya çıktı. Ayrıca masum olarak zannettiğimiz kulakların da aslında işitme sağlığımızı olumsuz yönde etkilediği ortaya çıktı. Gündelik hayatımızda kullandığımız kulaklık miktarının fazla olması da çeşitli olumsuzlukların yaşanmasına neden oluyor. Kulaklıkların özellikle uzun süre yüksek ses ile kullanılması işitme sağlığını olumsuz etkiliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz