Apple Yepyeni Oyun Odaklı Televizyonunu 2021’de piyasaya Sürecek

0
219

Teknoloji geliştikçe televizyon üreticileri de televizyonları sürekli yeniliyor ve televizyonlara giderek artan akıllı özellikler yükleniyor. Mutimedya özellikleri artan set üstü televizyon markaları kıyasıya yarışırken Apple bu konuda biraz geri kalmış görünüyor. Apple yetkilileri de bu durumun farkında olmalı ki 2021 Yılı için oyun odaklı yeni bir set üstü televizyonu piyasaya sürmeyi planlıyor. Ancak çıkacak bu televizyon ile piyasadaki rekabete ayak uydurup uyduramayacağı konusu biraz şüpheli.

Kumanda Problemi Çözülecek

Bloomberg Haber Ajansından Mark Gurman, Apple’ın yeni nesil bir Apple TV ile 2021 Yılında piyasada olacağını açıkladı. Oyun odaklı bir televizyon olarak müşteri beğenisine sunulacak olan televizyonun güçlü bir işlemcisi olacak. Apple Televizyonlarının kumanda konusunda aldığı eleştirilerin de dikkate alındığı yeni tasarımlarda kumanda problemi de çözülmüş olacak.

Mark Gürman’ın açıklamalarına bakılırsa Apple’ın yeni set üstü televizyonu önceki modeldeki eksiklikleri gidermeye yönelik bir çalışmadan daha fazlası değil. kendi içindeki sorunları çözse de yeni televizyon piyasadaki güçlü televizyon markaları ile rekabet edebilecek bir güçte olmayacak. Eğer Apple set üstü televizyon alanında rekabete girmek isterse daha radikal yenilikler yaparak kullanıcıların dikkatini çekmek zorunda.

Find My Uygulaması ile Entegrasyon Sağlanacak

Yeni nesil Apple TV hakkındaki söylentilere bakılırsa bu televizyonların Find My uygulaması ile entegrasyonu da sağlanacak. Böylece Apple TV kullanıcıları bu uygulama ile iPhone’u ve iPad’i buldukları gibi set üstü televizyon kumandasını da bulup kullanabilecek. Yeni çıkacak set üstü Apple televizyonların son dönemlerde piyasaya çıkan iPhonelarda kullanılan A14 işlemcisi ile piyasaya çıkması bekleniyor

Apple Yepyeni Oyun Odaklı Televizyonunu 2021'de piyasaya Sürecek
Apple Yepyeni Oyun Odaklı Televizyonunu 2021’de piyasaya Sürecek

2020 Yılı Ekim Ayında Yapılması Beklenen Tanıtım Ertelenmişti

Apple’ın yeni televizyonunu 2020 yılının Ekim ayında tanıtması bekleniyordu. Ancak beklenen tarih döneminde tanıtım yapılmamış ve 2021 Yılı ortaları yeni tanıtım tarihi olarak gösterilmişti. O günlerde köklü değişikliklerle geleceği düşünülen ürünün piyasaya çıkışının ertelenmesi yeni nesil Apple TV çıkmasını bekleyenleri üzmüştü. Görünen o ki kullanıcılar bu sefer de bekledikleri yenilikleri bulamadıkları için üzülecek. Ekim ayındaki beklentiler yeni ürünün çok köklü değişiklikler ve beklenmedik yeniliklerle çıkacağı ve televizyon piyasasındaki rekabete girebileceği yönündeydi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz