Apple Mühendisi Tesla Kazasından Önce Otopilot Şikayeti Yapmış

0
1092

Apple Mühendisi 2018 yılında Tesla Model X ile yaptığı kazada hayatını kaybetmişti. Yaşanan acı trafik kazasının ardından hayatını kaybeden Apple Mühendisinin Avukatı bir bilgilendirme toplantısı yaparak mühendisin kazanın yaşandığı günün sabahında aracının otonom sürüş sisteminde oluşan sorunu yetkililere bildirdiğini açıkladı.

Mühendisin hayatını kaybettiği kaza gündeme gelmiş ancak Tesla Model X hakkında böyle bir şikâyette bulunduğu bilinmiyordu. Apple Mühendisi Walter Huang 2018 yılında aracının bariyerlere çarpması sonucu hayatını kaybetmişti.

Kaza Yapacağını Hissetti

Apple mühendisi Walter Huang bir yılı geçen kaza olayını yaşama ihtimalini hissetmiş. 2018 yılında Tesla Model X ile kaza yaparak hayatını kaybeden Walter Huang kazanın meydana geldiği günün sabahında aracında bulunan otonom sürüş sisteminde meydana gelen sorunlardan şikayetçi olarak adeta başına gelecek kazayı hissetmiş.

Kazada hayatını kaybeden Walter Huang Silikon Vadisi’de bulunan Apple merkezinde mühendis olarak çalışıyordu. Huang Tesla Model X aracı ile günlük işyerine gidip gelirken otonom sürüş sistemini kullanıyordu. Kazanın yaşandığı günün sabahında da yine aracının otonom sürüş sistemini kullanmış ve sorunu fark etmişti.

Huang aracında meydana gelen sorunu eşine anlatarak, araç otonom sistemde belirli bölgelerde yoldan ayrılmaya başladığından bahsetmiş. Kazanın yaşandığı bölgede yapılan kontrollerde tuhaf olaylarla karşılaşıldı. Çünkü kaza yapılan bölgede araçların otonom sürüş sistemince kullanılan navigasyonun hatası olduğu ortaya çıktı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz