Apple İOS 14.2.1 Güncellemesiyle Ekran Kilitlenmesi Dahil Birçok Sorunu Çözüme Kavuşturdu

0
279

Apple tarafından geliştirilen İOS sürümünde İPhone 12 mini dahil son çıkan modellerinde meydana gelen sorunları İOS 14.2.1 güncellemesiyle büyük ölçüde çözüme kavuşturdu. İPhone 12 serisinin son üyesi İPhone 12 mini kullanıcıları da yeni güncellemeyi alabilir. İPhone 12 serisi kullanıcıları tarafından belirtilen şikayetlerde özellikle ekran kilitlenmesi ve açılmasında yaşanan tepkisizlik bu güncellemeyle birlikte giderilmiş durumda. İOS 14.2.1 güncellemesiyle ekran kilit sorunu yanında birçok sorunun giderilmesi sağlanırken kullanıcılara bazı yenilikler de sunuldu.

Apple tarafından geliştirilen İOS 14.2.1 güncellemesinde birçok sorunun çözüldüğü ve bununla birlikte yeniliklerin de kullanıcılara sunulduğu duyuruldu. İOS 14.2.1 güncellemesinde öne çıkan çözümlerden birisi de MMS olarak kullanılan mesajların tesliminde yaşanan sorunların giderilmesidir. Apple, dünya üzerinde en fazla kullanıcıya sahip telefon üreticilerinden birisi olarak üretmiş olduğu telefonlarda kullanıcılardan gelen sorun bildirimlerine en hızlı şekilde çözüm sunan markalardan birisidir.

Apple İOS 14.2.1 Güncellemesiyle Ekran Kilitlenmesi Dahil Birçok Sorunu Çözüme Kavuşturdu
Apple İOS 14.2.1 Güncellemesiyle Ekran Kilitlenmesi Dahil Birçok Sorunu Çözüme Kavuşturdu

Apple İOS 14.2.1 Güncellemesi ve Güncelleme İndirme

İOS 14.2.1 güncellemesinde kilit ekranının tepkisizliği ve MMS mesajlarında yaşanan teslim sorunları çözüldü. Bununla birlikte akıllı telefonlarda yaşanan büyük kullanıcı sayıları dikkate alınarak yapılan güncellemeyle birlikte cihazların kısa zamanda ideal duruma getirilmesi sağlanmış durumda. Apple kullanıcılarının sahip olduğu cihazlara göre İOS 14.2.1 güncellemesini indirebileceği farklı yöntemler bulunuyor.

İPhone cihaz sahipleri İOS 14.2.1 güncellemesini ekranda bulunan “Ayarlar” menüsünden yapabilir. Ayarlar – Genel – Yazılım Güncellemesi – İndir ve Yükle adımlarını izleyerek cihazlarına indirebilir. İOS 14.2.1 güncellemesi indirilirken bazı cihazlarda şifre gerekebilir. Koşulları kabul et ve indirmeyi onayla seçeneklerini takip ederek cihazınızın güncellemeyi otomatik olarak indirmesini sağlayabilirsiniz.

İPhone cihaz kullananların güncelleme öncesinde İCloud yedeklemesi yapması tavsiye edilmektedir. MAC üzerinden güncellemeyi almak isteyenlerin izleyeceği yöntem şöyle. Öncelikle cihazlarda bulunun yedekleme işlemini şifrelenmiş olarak almaları önemlidir. Güncelleme yapılmak istenilen cihazı iPhone veya iPad’e USB, USB-30 pin Dock kullanarak bağlayın. Arama seçeneğinden Cihaz ikonunu seçin. Özet menüsünden Güncellemeleri Kontrol Et – İndir ve Güncelle adımlarını takip edin. Koşulları Kabul Et ve şifreyle onay işleminden sonra cihazınız İOS 14.2.1 güncellemesini otomatik olarak indirmeye başlayacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz