Apple Google’a Rakip Olacağı Arama Motoru İle Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

0
212

Apple ile ilgili ortaya atılan iddialar kapsamında arama motoru ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Bill Coughran’ın yaptığı açıklamaya göre Apple çok güvendiği bir ekip ile arama motoru için çalışmalar yürütüyor. Arama motoru seçenekleri arasında dengelerin her an değişebileceği düşünülüyor.

ABD merkezli dev teknoloji firması Apple’ın bir arama motoru üzerinde çalıştığı iddiaları günden güne artıyor. Bu konu ile ilgili iddialar arasına bir yenisi daha eklendi. Yayınlanan bir habere göre dev teknoloji şirketi arama motoru ile ilgili çok güvendiği bir ekiple çalışıyor ve çok yakında çalışmalarını tamamlayacak.

Apple Google'a Rakip Olacağı Arama Motoru İle Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor
Apple Google’a Rakip Olacağı Arama Motoru İle Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

Apple, Google’ı Tahtından Edebilir

Bu konuda bir röportaj yapılan sektörün önemli ismi Bill Coughran önemli iddialarda bulundu. Bu nedenle dengelerin her an değişebileceği düşünülüyor. Röportaj sırasında yapılan açıklamalara göre teknoloji devi Apple çok yakın bir zamanda Google’ın arama motoru yöneticilerinden bir ismi transfer etti. Bu önemli ismin transfer edilmesi sebebiyle arama motoru geliştirme çalışmalarına başladığı söyleniyor.

Özel Bir Ekip Kuruldu

Röportaj sırasında Coughran, Apple’ın bu transferin gerçekleştiği gün itibariyle arama motoru projesini gerçekleştirmek için özel bir ekip kurduğunu da belirtti. Bu konu ile ilgili artık arama motorunun çalışabilir durumda olduğuna dair kanıtlar olduğu da belirtiliyor.

Aslında Apple’ın kendi arama motorunu gerçekleştirme girişiminin olacağı herkes tarafından kaçınılmaz bir durum olarak görünüyordu. Çünkü iki dev şirketin arasında yıllık 12 milyar dolara varan bir anlaşma söz konusu ve Apple’ın da kendi arama motorunu geliştirebilecek düzeyde parasının olması bulguları güçlendiriyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz