Android Uygulama İndirme Programına Yeni Özellik

0
334

Google tarafından Android cihaz kullanıcılarının uygulama indirebilmeleri için geliştirilmiş olan Google Play Store’e yeni özellik eklendi. Bu yeni özellik sayesinde uygulamaların kullanıcılar tarafından indirme oranları görülebiliyor. Böylelikle uygulama arayışında olan kişiler Android cihaz kullanıcılarının en çok tercih ettiği oyun, müzik, film ve kitap gibi uygulamaların hangileri olduğunu öğrenilebiliyor.

Popülerliğini Yitiren Uygulamaları Gösteren Özellik

Uygulamaların popülerlik durumunun anlaşılması için getirilen yeni özellikle uygulamalar kategoriler halinde listelenerek kullanıcılara sunuluyor. Bu sayede kategoriye bağlı olarak tercih edilen uygulamalar görülebiliyor. Yeni özellik sayesinde geçmişte popüler durumda olan ancak popülerliğini yitiren uygulamaların hangileri olduğu da öğrenilebiliyor. Popülerliğin artması ve azalması uygulamaların yanında bulunan okların yönüne göre anlaşılabiliyor. Okun yönü aşağıyı gösteriyorsa bu uygulamanın popülerliğini yitirdiği ve yön yukarıyı gösteriyorsa popülerliğin arttığı anlaşılabiliyor.

Yeni Özelliğini Kullanılması İçin Ayar Yapılması Gerekiyor

Google Play Store üzerinde hangi uygulamanın trend olduğunun anlaşılmasını sağlayacak özelliğin kullanılabilmesi için kullanıcıların ayar yapması gerekiyor. Bu ayar Play Store giriş yapıldıktan sonra ana sayfada yer alan Grafik sekmesini seçmesi gerekiyor. Böylelikle uygulama listesi açılıyor ve uygulamalar indirme oranı yüksek olanlardan düşük olanlara doğru sıralanıyor. Bu özellik kullanıcıların uygulama seçimini kolaylaştırırken uygulama geliştiricilerinin de tercih edilen uygulamaları ve rakiplerini takip etmelerini sağlayacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz