Android TV Güncellemesi İçin Geliştirici Sürüm Yayınlandı

0
354

Google, android cihazlar için yapmış olduğu çalışmalara devam ediyor. Android TV uygulamasıyla yeni bir hizmet vermek isteyen Google, geliştirici ön izlemeyi yayınlandı. Şu anlık sadece ADT-3 cihazlarda kullanılması mümkün olan yazılımın performans ve gizlilik özelliklerinin iyileştirilmesi için çalışmalar yapılacağı aktarıldı.

Android işletim sistemi birçok cihazda kullanılmaya devam ediyor. Android işletim sisteminin yeni sürümünü yayınlamayı planlayan Google, çalışmalarını hızlandırıd. Android 11 ismini alacak yeni sürüm için son çalışmalar yapılırken bu güncelleme ile televizyonların akıllı ekranlara dönüştürülmesi saülanacak. Android 1 1 tabanı ile ilgili ilk geliştirici sürüm de yayınlandı. Google mühendisleri tarafından yapılan çalışmalar devam ederken yıl sonuna kadar sürümün tamamıyla yayınlanacağı düşünülüyor.

Android 11 Çalışmaları

Android TV’nin yayınlanan yeni geliştirici sürümünde yapılan incelemeler ile gizlilik ve güvenlik konusunda iyileştirmeler yapıldığına ulaşılıyor. Android TV’lere eklenen bağlantı ve erişebilirlik alternatifleri de dikkat çekiyor. Bu değişimlerin yanı sıra hangi geliştirmelerin yapılacağı merak edilirken yeni akıllı televizyon uygulaması Sabrina hakkında gelişmeler de ortaya çıkmaya başlıyor.

Sabrina Google Akıllı TV

Sabrina isimli akıllı TV üzerinde çalışmalara devam eden Google, bu ürün ile televizyonların Android TV özelliği almasını sağlayacak. Çeşitli özellikleriyle birçok kişiyi heyecanlandıran uygulamayla ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İlerleyen günlerde Sabrina hakkında yeni ve önemli bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor. Akıllı televizyonlar için uzaktan kumanda geliştirilmesi de Google tarafından yapılıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz