Android 11’in Yenilikleri Görüntülendi

0
878

Android 11’in geliştirici sayfasını yanlışlıkla yayınlayan Google, durumu fark ederek sayfayı yayından kaldırdı. Benzerlerine göre çok fazla değişikliğe sahip olan yeni yazılım, 2020 yılında kullanıcılara sunulacak. Google I/O 2020 Konferansı

12-14 Mayısta düzenlenecek konferansta gün yüzüne çıkacak olan detaylar Google tarafından yanlışlıkla sosyal medyada paylaşıldı. Mevcut sistemden sonra kullanıma açılması beklenen Android 11 ilk olarak Eylül ayında Pixel markalı akıllı cihazlar daha sonrada Android cihazlar için devreye sokulacak.

Sistem hakkında kamuoyuna sızan bilgiler, söylentiden öteye geçemese de yeni yazılımın rakiplerini geride bırakacağına kesin gözüyle bakılıyor. Yeni güncelleme bilgileri sır gibi saklanırken Google, Android Developers sitesi üzerinden Android 11’e ait olan geliştirici ön izleme sayfasını takipçilerle paylaştı.

Ekran Görüntüleri Meraklıları Heyecanlandırmaya Yetti

Paylaşımla birlikte meraklıların ekran görüntüsünü aldığı ekran bilgileri kullanıcıları heyecanlandırmaya yetti. Gizlilikten katlanabilir olmaya, biyometriden NNAPI kullanımına kadar her detaya gönderme yapılan içerik, fark edilir edilmez paylaşımdan kaldırıldı.

Sayfanın siteden kaldırılmasının ardından kullanıcılar Android 10 açıklamaları bulunan sayfaya yönlendirilmeye başladı. Google’ın yeni işletim sistemi üzerindeki beklentileri artırmak için böyle bir hamle yapmış olabileceği de düşünülüyor.

Android 11’de Beklenen Özellikler

Rakip firmaları da harekete geçiren paylaşımın ardından Android 11’den beklentiler ve gerçekleşecek olan özellikler yeniden sektörde konuşulmaya başladı. Meraklılar yeni özellikleri Mayıs ayındaki fuar tanıtımından sonra inceleme fırsatı bulacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz