Android 10 Dağıtım Hızı Açıklaması

0
342

Google tarafından android 10 işletim sistemi için dağıtım hızı açıklaması yapıldı. Bu açıklama dağıtıma dair yapılan istatistik paylaşımıyla gerçekleşti, Bu istatistikte Android 10 işletim sisteminin cihazlara tanıtımının tüm işletim sistemlerinden hızlı bir şekilde gerçekleştiği belirtildi. Bu istatistiklerde Android 10’un Android 9 Pie işletim sistemine göre %28 daha hızlı bir dağıtım gerçekleştirdiği görüldü.

5 Aylık Sürede Rekor Dağıtım Gerçekleşti

Google tarafından hazırlanan Android 10 sürümü eylül ayı itibariyle cihazlara dağıtılmaya başlandı. Geçen 5 aylık süre zarfında ise işletim sisteminin rekor dağıtım gerçekleştirerek 100 milyon cihaza dağıtıldığı öğrenildi. Android 9 Pie işletim sisteminin 100 milyon cihaza dağıtımı 7 ay sürerken diğer sürümlerde 1 yılı bulduğu ifade edildi. Buna göre dağıtım hızının gerçekten de hızlı olduğu görüldü. Bu sebeple dağıtım hızı Google tarafından bir rekor olarak değerlendirildi.

Android 10 Kullanan Cihaz Sayısı Hakkında Bilgi Paylaşılmadı

Teknoloji şirketlerinin lideri olan Google Android 10 isimli işletim sisteminin dağıtımına dair istatistikleri paylaştı. Ancak bu istatistiklerde dağıtım yapılan cihazlardan kaçının son işletim sistemini kullandığına dair bilgi yer almadı. Bu sebeple dağıtım yapılmasına karşılık cihazlarda işletim sisteminin kullanıma dair bilgi yok.

Bu da işletim sisteminin tercih edilip edilmediğine dair bir bilgi vermedi. Geçmiş dönemde yayınlanan Android 9 Pie işletim sisteminin %22.6 gibi düşük bir oranda cihazlarda kullanıldığı açıklanmıştı. Bu da dağıtım hızının yüksek olmasına rağmen Android 10’nun da daha az cihazda kullanılabileceğini akıllara getirdi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz