Amazon önümüzdeki üç yıl içinde binlerce mağazasını açabilir

0
412

Amazon’un kasiyonsuz mağazaları üç yıl içinde her yerde olabilir.

Perakende devi Bloomberg’in açıklamasına göre, 2021 yılına kadar 3.000’den fazla Amazon Go mağazası açmayı planlıyor . Kendi uygulamasıyla çalışan market konsepti, müşterilerin ödeme hatlarında beklemek zorunda kalmadan alışveriş yapabilmelerini sağlıyor.

Mağazalardan birine girdiğinizde Amazon Go uygulamasını tarayın, istediğiniz her şeyi seçin – kameralar öğeleri izler – ve sonra dışarı çıkar. Fatura uygulaması aracılığıyla otomatik olarak ödenir.

Amazon yorum yapmayı reddetti.

Yeni Amazon Go mağazalarının raporu, bu ayın başlarında Seattle ve Chicago’da bulunan iki yeni Amazon Go mekanının açılışını takip ediyor. Şirket ilk  Amazon Go mağazalarını bu yılın başında ve ikinci ayını da açtı  . Amazon ayrıca New York’ta bir tane açmayı planlıyor .

Birkaç yılda sadece dört yerden 3.000’e çıkmak büyük bir sıçrama oluşturacak ve Amazon’u 7-Eleven, Walgreens ve CVS’lerle rekabet eden lider bir market işletmecisi haline getirecektir. Mağazalar, Amazon’un eczane sektöründe daha büyük bir oyuncu olmasına da yardımcı olabilir çünkü Haziran ayında çevrimiçi bir eczane olan PillPack’i satın almayı kabul etti . 

Pek çok yeni mağaza, insanların marketlere yönelik beklentilerini değiştirebilir ve diğer perakendecileri kasiyer modelini benimsemeye zorlayabilir. Ayrıca Amazon’un işini değiştirerek, fiziksel mağazalarına daha fazla odaklanmayı sağlar. Bu, çevrimiçi alışverişi popüler hale getiren ve Amerika’daki Ana Caddelerde yüzlerce perakende mağazasının kapatılması için suçlanan Amazon için bir geri dönüş olacaktır.

Amazon Go’nun yaygın kullanıma sunulmasının spekülasyonu, şirketin tuğla-harç mağazalarına devasa bir genişleme planladığını söylediği ilk kez değil.

2016 yılının sonlarında, Amazon’un 2.000 bakkal dükkânı yapmayı planladığı hikayeleri yayıldı. Bu asla olmadı ve Amazon söylentinin nadir bir reddini yayınladı. Yaklaşık bir yıl sonra şirket, 500’den az lokasyonu olan Whole Foods’ı satın almayı kabul etti.

Buna ek olarak, perakende uzmanları siteye çok fazla para ve zaman ayıracağını, binlerce yeni konumun geliştirileceğini ve çalışacağını söyleyerek Amazon’un bu kadar çok mağazayı sadece birkaç yıl içinde sıfırdan oluşturabileceğini söylüyor. 

Walgreens, örneğin, yaklaşık 8,100 ABD lokasyonu var . 1901 yılında kuruldu.

Amazon Kitapları, şirketin fiziksel kitapçıları için de yüksek beklentiler vardı. 2016 yılında ilk yerini açtıktan sonra, Amazon şimdi 16 noktaya kadar . İki tane daha planlanıyor.

Düzeltme : 19 Eylül, 16:32 PT: Ameliyathanede ve ilk açıldığında Amazon Go mağazalarının sayısını düzeltir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz