Allık Kullanımının Püf Noktaları

0
492

47494

Allık nasıl kullanılır?

Cildimizde kullandığımız çoğu malzemeyi kullanmamızın belli amaçları vardır. Kirpiklerimize sürdüğümüz rimeli gözlerimizin daha çekici görünmesi için kullanırız, rujları ise dudaklarımızı daha ön plana çıkarması için. Eyeliner’ı gözlerimizi büyük ya da küçük göstermesi için kullanırken kapatıcıları ise kusurlarımızı örtmek için kullanmaktayız.

Peki ya allıkları neden kullanırız?

Yüz makyajımızı tamamı ile tamamlayan ürün allıktır. Allıklar sayesinde yanaklarımızı biçimden biçime sokabilir ve elmacık kemiklerimizin duruş şeklini değiştirebiliriz. Allığı sürdüğümüz yön bile yüzümüzün biçimini değiştirebilir. Kilolu gözüken şiş yanaklarımızı belli tipteki ve renkteki allıklar ile zayıf bir hale getirebiliriz ya da cildimizde hiç ön plana çıkmayan elmacık kemiklerimizi ortaya çıkartabiliriz. Allığı basit bir makyaj malzemesi olarak görmek yanlıştır. Sadece allıkla bile yüzünüzün çok güzel algılamasını sağlayabilirsiniz. Allık sizi tamamlar ve gülümsemenizi ortaya çıkartır. Allığınız eğer çok koyu kaçtıysa üstüne bir de çeşitli pudralar uygulayarak daha harika bir görünüme ev sahipliği yapabilirsiniz! Eğer yüzünüz üçgen şeklindeyse allığı yanaklarınızın en geniş yerinden yukarı doğru uygulayarak çok farklı bir şekilde hoş gösterebiliyor, inanmıyorsanız deneyin. Oval bir yüze sahipseniz elmacık kemiklerinizden yanlara doğru uyguladığınızda harika bir görüntüye ev sahipliği yaparak gülümsemenizin ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Ne tür allık kullanırsanız kullanın önce neredeyse tüm yanağınıza uygulamalısınız ve tabii daha sonra nereleri ön plana çıkartmak istiyorsanız oraya yüz tipinize bağlı şekillerde uygulayarak allık kullanmanın püf noktalarına gözleriniz ile şahit olabilirsiniz.

Orta ve uzun şekilde olan fırçalar ile allığınızı en iyi şekilde uygulayabilir ve tam anlamı ile efsanevi bir görüntüye ulaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz