Alan Adı Nasıl Satın Alınır?

0
399

domainalanadi

Alan Adı Nasıl Satın Alınır?

Bir çok web sitesinin bulunduğu sanal ortamda siz farklılık yaratarak doğru bir alan adı seçmeniz gerekmektedir. Milyonlarca domain satın alınmış olmasına rağmen bir çok domainde alınmak üzere beklemektedir. Domain isminiz sizi temsil edeceği için doğru seçim yapmanız gerekmektedir. Bunun için uzun ve düşündürücü bir süre sizi beklemektedir. Alan adınızı satın almadan önce doğru ismi bulabilmeniz için bir çok araç vardır. Kuracağınız web sitenin kategorisi belirledikten sonra kelime üretmeye başlamalısınız ve domain sorgulama sitelerinde uygunluk kontrolü yapmanız gerekmektedir. Domain bulurken kelime üretmeniz oldukça önemlidir ve kelime türevlerine dikkat etmelisiniz. Örneğin bir haber sitesi kurmak istediğinizde isme çok iyi karar vermelisiniz. Jenerik domain seçimi yapmanız sizin için kolay seo yapmanızı sağlayacaktır.

Domain satın alabilmek için güvenilir bir web domain satan bir firma bulmanız gerekmektedir. Türkiye’de bu işi gerçekten profesyonel olarak yapan bir çok firma vardır. Domain satın alımı yapacağınız firmanın köklü bir firma olduğundan emin olmalısınız. Uygun diye alacağınız yeni sitelerin bir süre sonra kapanması halinde madur olmanız olası sebeplerdendir. Seçtiğiniz domain eğer aramalarda boş ise web domain satan firmaya üye olduktan sonra ödemenizi yaptığınız anda açılacaktır.

Domain Aldım Web Sitem Açılmıyor?

Domain sadece isim hakkı olduğu için sadece domain almanız web sitenizin açılacağı anlamına gelmemektedir. Bundan dolayı bir hosting’de satın almalısınız veya bir sponsorhosting firmasından yararlanmanız gerekmektedir. Hosting satın aldıktan sonra domain adresinizi Ns yönlendirmesi yaptıktan sonra şifrelerinizi girerek tasarımınızı yükleyerek web sitenizi açabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz