Adsense Onaylatma Yolları İçin Yöntemler

0
561

 

Bu yazı ile alakalı adsense onaylatma yollarını çok sayıda kişiye anlatmaya çalıştık. Konuyla ilgili e-book ta tarafımızdan yazılmaktadır. İşin maddi kazancını düşünmediğimiz için bu konuda pek bir gelir elde ettiğimizi söyleyemeyeceğiz.

Bu konuda diğer arkadaşlardan da arada farklı bir şey var mı diye kitap edindik. Önereceğimiz yollarla adsense oynatamamak mümkün değildir diyoruz ve söze başlıyoruz;

Bu konuda daha iyi anlamanız için sizlere kendi ADSENSE maceralarımızı paylaşmamız yararınıza olur diye düşünüyoruz.

Önceden haber içerikleri yazılan portalımız vardı. ADSENSE ile ilgilenmemiz daha sonra paraya ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda ortaya çıktı.

Haber sitesi konusunda uzun uğraşlar bir işe yaramadı. İlkinde onay alsa da ikincisinde alamamıştım. Kodları kaldırıp tekrar denedikten sonra reklam kodlarını kaldırmadan tekrara denediğimde yapılan başvuru için siteye girdiğimde reklamlar görüntülenmeye başladı. ADSENSE ile ilgili forumda (r.10) paylaştığım ilk konu olmuştu. Bu konuda PM ile dönüş yaparak çok sayıda kişiye yardımcı olmaya çalıştık. Bu konuda başkaları da paylaşım yaptı denilebilir.

İlk defa paylaşım yapan kişi olarak size söyleyebileceklerimiz çok sayıda kişinin bu konuda hesap açtığıdır ama asıl konu bu değil…

ADSENSE hesabı almak amaç ise öncelikle site içeriğini sağlam tutabilmelisiniz. Özgün içerikleri falan anlatmaya gerek yok sanırım. ADSENSE her ihtimalleri hesap ederek iyi bir şekilde arka tarafta çalışıyor.

Size anlaşılır olması açısından yazımıza devam edelim. www.siteadi.com sitesine daha önce başvuru yaptınız ama kabul edilmedi. Bu konuda şunları yapabilirsiniz.

 ADSENSE verilecek hesap numarasının alacaklı adıyla aynı olması

 Adres bilgilerin TR karakter kullanılmaması

 ADSENSE nereden duydunuz seçeneğine konferans işaretlemeniz.

Bunları yaptığınız takdirde başvurunuz onaylanacak. ADSENSEYE giriş yaparak reklam kodunuzu yerleştirebilirsiniz. Bundan sonra yapılacaklar daha önemli olduğu için yazımızın bundan sonraki kısmını daha dikkatli okumanızı rica ederiz.

Alınan bu ilk onaydan sonra reklam eklemek için ADSENSE paneline girdik. Sitenize uygun şekilde kare reklamları seçebilirsiniz. Onaylanma daha hızlı oluyor böyle yaparsanız. Sitenize bağlantı reklam birimi de eklemeyi unutmayın.

Reklam yerleşmesinden sonra ikinci onay için verilmeyen onaya üzülmeden kodlarınızı kesinlikle değiştirmeyi düşünmeyin. Biraz sabırlı olun. Kod değiştirmeden ertesi gün büyük ihtimalle onayınız gerçekleşiyor.

Eğer sitenizin içeriğinde eksik bir şey yoksa muhtemelen onay alacaksınız. Bu açıdan içeriklerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. İçerik açısından eksik olan sayfaları ADSENSE kabul etmiyor.

Bu olmadıysa diğer bir yöntem olarak ADSENSE onayı almış site ile başvuru yapabilirsiniz. Bu size iyi bir referans sağlayarak ikinci onay maile gerek olmadan hesap onaylanıyor. Burada başvuru yapacağınız sitenin adsense kodunun olmamasına dikkat edin.

Buna ek olarak bir arkadaşın paylaşımından faydalanarak ADSENSE başvurusunda arama reklamı eklemenizi tavsiye ederiz. Bu yolla da hesabınız onaylanıyor.

Teşekkür etmeyi ihmal etmemeniz bizi sevindirecektir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz