5G Wi-Fi Cihazı Geliyor

0
529

Çin’in teknoloji devi Huawei, kesintisiz bir şekilde 5G bağlantı desteği sunacak ‘5G Wi-Fi’ cihazını teknoloji dünyasına açıkladı. Duyurusu yapılan bu cihaz, kullanıcıların USB Type-C ya da Wi-Fi aracılığı ile 5G bağlantısını kullanmalarını sağlıyor. Huawei’ nin bu cihazının aralık ayında piyasada olacağı da yapılan duyuruda yer alıyor.

5G Teknolojisi Hayatımıza Giriyor

5G bağlantı teknolojisinin etkilerini ve yeni ürünleri her geçen gün daha çok hayatımızda görüyoruz. Bu teknolojinin büyük bir pazar içerdiği de kuşkusuz. Bu durum teknoloji devlerinin, 5G kullanım alanının daha çok yaygınlaşabilmesine yönelik çözümler üretmesine neden oluyor. Birçok teknoloji şirketi bu konu üzerindeki çalışmalarını arttırarak devam ettiriyor. En son olarak teknoloji devi Huawei, bu alanı ilgilendiren yeni bir 5G cihazını ilan etti. ‘5G Wi-Fi’ adı verilen bu cihaz, kullanıcıların 5G bağlantı teknolojisiyle tanışmalarını daha da kolaylaştıracakmış izlenimi veriyor.

İki Farklı Sürüm Halinde Sunuluyor

Huawei 5G Wi-Fi cihazı, iki farklı sürüm ile birlikte sunuluyor. Sürümlerden bir tanesi ‘Pro’ adıyla geçiyor. Cihazın Pro sürümü, 8.000 mAh’lık bir batarya kapasitesi ile tasarlanmış durumdayken, cihazın normal sürümü ise 4.000 mAh batarya kapasitesine sahip olarak dizayn edilmiş durumda. Bu sunulan bataryalar, kablolu ve hızlı 22,5 watt ile 40 watt şarj desteklerini ve aynı zamanda 15 wattlık ters kablosuz şarj özelliğini de içinde barındırıyor. Özetle bu cihaz, bir powerbank olarak kullanılmaya da müsait.

Ünlü teknoloji şirketi Huawei’e ait 5G Wi-Fi cihazının kullanımı ise şu şekilde oluyor; bu cihaz 5G bağlantısı ile irtibat kurarak, bu 5G bağlantıyı, USB Type-C ya da Wi-Fi vasıtasıyla tablet, akıllı telefon ve bilgisayar gibi cihazlara aktarıyor.

Bu şekilde kullanıcılar, cihazlarında 5G desteği bulunmasa bile cihazlarını 5G bağlantı ile kullanma imkanına kavuşuyorlar. Ayrıca bu cihaz ile yüksek hızlı ve kesintisiz bir internet bağlantısını kullanma olanağı da bulunuyor. Çinli Huawei, bu cihazına yönelik bir fiyat bilgisi açıklamadı fakat şirket, bu cihazın aralık ayında iki farklı renk seçeneği ile birlikte piyasaya sürüleceğini duyurdu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz