50 Milyon Akıllı Telefon Satış Rekorunu Realme Kırdı

0
304

Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden Counterpoint Research, dünyadaki teknoloji devi şirketlerin 2020 Yılının ikinci çeyreğindeki akıllı telefon satışları hakkında yaptığı araştırma sonuçlarını açıkladı. Akıllı telefon satışlarındaki rekabet kıyasıya devam ederken 2020 Yılının ikinci çeyrek sonuçlarına göre en başarılı şirketi Realme oldu.

2020 Yılında tüm dünyayı etkileyen pandemi nedeniyle şirketlerin büyük kısmı satış hedeflerini düşürmüştü. Bu şartlar altında başarısını büyük oranda artıran Realme, rakiplerine büyük bir fark atmış oldu. Çin Halk Cumhuriyeti şirketlerinden biri olan Realme başarısını kutluyor.

Ne Kadar Sürede 50 Milyon Satış Miktarına Ulaşıldı?

Counterpoint Research’in paylaştığı sonuçlara göre Realme, 2020 Yılının ikinci üç ayında dünya genelindeki pazarlarda yaklaşık olarak 14,8 milyon adet akıllı telefon satışı yaptı. Böylece Realme, 2 yıl üç aylık sürede yani 9 çeyrek yılda 50 Milyon satış rakamına ulaşarak Samsung markasının rekorunu kırmış oldu.

Açıklanan rakamlar Realme’nin 2020 Yılının ikinci çeyreğinde satışlarını ilk çeyreğe göre %132 oranında artırdığını ortaya koyuyor. Bu oran yıllık olarak değerlendirildiğinde ise %45’lik bir orana tekabül ediyor. En son Samsung 50 Milyon akıllı telefon satışına 10 çeyrekte ulaşmıştı. Bu rakamlara en yakın diğer başarılar ise 12 çeyrekle Xiaomi ve Vivo şirketlerinin. Apple’ın bu konuda kayıtlı en yüksek başarısı 13 çeyrek, Huawai’nin ise 14 çeyrek yıl.

50 Milyon Akıllı Telefon Satış Rekorunu Realme Kırdı
50 Milyon Akıllı Telefon Satış Rekorunu Realme Kırdı

En Çok Hangi Ülkelerde Satış Yapıldı?

Filipinler, Hindistan ve Endonezya gibi ülkelerde Realme’nin gittikçe müşteri kitlesinin arttığı gözlemleniyor. Counterpoint Research Şirketinin açıkladığı veriler bu bilgiyi desteklediği gibi Realme de bu ülkelerin hedef pazarları içinde yer aldığını bildiriyor.

Son verilere göre bu ülkelerde satış yapan şirketlerin başarı sıralamasında Realme 3. sırada bulunuyor. Yıllardır pazarda bulunan şirket sayısının çokluğuna bakıldığında bu derece oldukça iyi bir sonuç olarak kabul edilecektir.

Realme’nin ikinci çeyrekteki satış rakamlarındaki artış sayesinde en çok satış yapan şirketler sıralamasında dünya genelinde de 7. sıraya çıktı. Özellikle genç nesillere ve profesyonel iş hayatındaki kişilere yönelik ürünler tasarlandığı da açıklamalarda yer alıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz