2021 Toyota RAV4 PHV, Başarı ve Verimliliğiyle Dikkat Toplayan Özellikleriyle Tanıtıldı

0
550

2021 Toyota RAV4 PHV, segmentine göre daha fazla efor ve daha yüksek faydalılık vadeden özellikleriyle karşımıza çıktı. Plug-in hibrit model, yüksek performansıyla markanın en eforlu kompakt SUV modeli olarak gelecek.
2020’nin ikinci yarısında piyasaya sürülmesi beklenen 2021 Toyota RAV4 Prime, Toyota’nın popüler SUV modelinin en süratli ve en bereketli versiyonu olarak öğreniliyor. Amerika Birleşik Devletleri dışındaki bölgelere RAV4 PHV Plug-In Hibrit Vasıta olarak gelecek yeni model, Japonya’da tanıtıldı.

Toplam 302 at eforu üretebilen RAV4 plug-in hibrit, 219 at eforundaki mevcut RAV4 Hybrid modelinden %38 daha eforlu. Toyota, 100 kilometre/s sürate yalnızca 6 saniyede erişebilen vasıtanın hibrid mod kullanıldığında etkileyici bir biçimde takribî 1.285 kilometre erime erişebileceğini öne sürüyor.

2021 Toyota RAV4 PHV, segmentine göre etkin performans vadediyor

2021 Toyota RAV4 plug-in hibrit modeli yalnızca bataryayla yaklaşık 62 km gidebiliyor ve segmentine göre yüksek performans vadediyor. RAV4 PHV, 2.5 litrelik dört silindirli motorun beraberinde ön ve arka elektrik motorlarının dahil olduğu yeni Toyota Hibrid Sistemini (THS II) kullanıyor. Lityum iyon batarya, zeminin altına ve ortasına yerleştirilerek RAV4’ün ağırlık merkezini düşürmeye yardım ediyor. E-Four elektrikli 4WD sistemi, gücü dört tekerleğe de dağıtarak karlı ve ıslak zeminlerde daha iyi kontrol sağlıyor.

Yeni RAV4 PHV, harici bir efor kaynağı misyonu görebileceği çift güzergahlı şarjı 1,500 W destekliyor. Taşıtın şarj olması standart şarj makineyi ve 200 voltluk bir prizle bütün şarj beş buçuk saat sürüyor. Araba, kendine has Emotional Red II rengi, 19 inç alaşımlı jantlar ve alt gövde, ayna kapakları ve çatıdaki siyah renk seçimiyle ön tasarıya çıkıyor. Yeniden kırmızı ve siyah tonlardaki iç mekan tasarımı ve siyah yapay ten koltuklar, atletik hissi bitiriyor.

RAV4 PHV’nin 9 inçlik bir bilgi-eğlence ekranına sahip. Ayrıca çarpışma öncesi uyarı, kör nokta izleme ve park sensörlerini içeren Toyota Safety Sense paketi ile donatıldı. ABD’de RAV4 Prime olarak tanıtılan otomobilin SE modeli 38,100 dolar ve XSE modeli 41,425 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz