Vücudunuza İyi Gelecek Besinler

26_d

Somon Balığı

Somon gibi yağlı balıklarda oldukça fazla miktarda Omega-3 vardır. Bu tür ürünler sayesinde damarlarınızı genişleterek kan akışını ve dolaşımını kolaylaştırabilirsiniz. Haftada en az 2-3 Kez balık tüketilmelidir.

Keten Tohumu

Omega 3 yağ asidinde oldukça fazla olan keten tohumu damarlarınızı genişletir ve kan dolaşımını deşarj olmasına oldukça fazla katkıda bulunmaktadır. Her gün sabah kalktıktan sonra 2 ve ya 3 tatlı kaşık hazırlanmış keten tohumu yemelisiniz. Sade bir şekilde yiyemiyorsanız eğer yoğurt ile karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Soğan Ve Sarımsak

Kan dolaşımını ve kan basıncını deşarj olmasını sağlamaktadır. Her gün salatalarınızda ve yemeklerinizde bu ikiliyi kullanmalısınız.

Ananas

İçerisinde bulunan bromelain enzimi sayesinde yağ hücrelerinizin etrafını sarmakta olan deforme olmuş kolajen dokunuzu parçalamaktadır ve yağların depolanmasını engellemektedir. Ayrıca bölgesel ödemi de engellemektedir. Bu gibi faydalarından dolayı selülit oluşumunu önlemektedir ve mucize denilebilen besinler arasında yer almaktadır. Her gün ince bir dilim taze ananas yemeyi unutmamalısınız.

Zencefil

Kanı inceltmesiyle bilinen zencefil vücudunuzu deşarj etmektedir. Her gün 6-7 kibrik çöpü kadar kesmiş olduğunuz zencefili çayınızın içerisine katabilirsiniz.

Muz

İçerisinde bulunan potasyum ile kan basıncını düşürerek kan dolaşımına yardımcı olmaktadır ve dokularda bulunan atık maddeleri temizlemektedir. Düşük tansiyon ve sindirim gibi sorunlarınız yok ise günde en az tüketeceğiniz bir muz oldukça yarar sağlamaktadır. Bunun yanı sıra avokado, karpuz, fasulye, havuç ve bezelyede oldukça fazla miktarda potasyum içermektedir.

Kereviz

Kan damarlarınızın adalemesini engellemektedir ve dolaşımı deşarj etmektedir.

Yeşil Çay

İçerisinde bulunan kateşin ile yağ yakımınınızı hızlandırmaktadır. Günde iki fincan yeşil çay içmeniz oldukça faydalıdır.

Domates Suyu

Domates bilindiği gibi vücudunuzdaki zehirli maddeleri temizlemektedir. Günde içeceğiniz 2-3 bardak domates suyu sayesinde selülitlerinizden de kurtulabilirsiniz.


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın