Vol2 Sözlük Scripti

848

Vol2 sözlük scripti ile kendinize ekşisözlük veya diğer sözlük siteleri tarzı bir site kurabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Üzerine daha modern bir yüz giydirilip cevap fonksiyonları eklendi, Üye profili detaylandırılıp bkz ve link butonu eklendi.

1-) Çaylak/mod/admin/yazar ayrımı yapıldı.
2-) Başlık sağ tarafına paylaş butonları eklendi.
3-) Header menüsü glyphicon ile özelleştirildi.
4-) Rastgele başlık butonu eklendi
5-) İstatistik sayfası eklendi.

KURULUM:

Vol2 sözlük scripti kurarken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususları yerine getirmediğinde en ufak yerde hatalar alacağız ve scriptimiz çalışmayacaktır. Aldığınız hataları paylaşabilirsiniz çünkü çözümler üretmek için vardır. Scriptin kurulumunu kısaca 5 adımda anlatayım;

1-) Öncelikle bir veritabanı oluştuşturunuz.
2-) Site Dosyaları > application > config > database.php dosyasını, ana dizinde bulunan ayar.php ve search.php açınız ve 67. satırda başlayan host ve mysql bilgilerinizi yazınız. Anadizinde “ayar.php” + “search.php” dosyalarına da veritabanı bilgilerini girmeniz gerekiyor.
3-) Site Dosyaları > application > config > config.php dosyasında 20. satırdaki base url kısmına scripti kuracağınız sitenin adresiniz yazınız. Sonunda / işareti olmasına dikkat ediniz.
4-) Site Dosyaları klasöründekileri sunucunuza atınız.
5-) SQL klasöründeki veritabanı.sql dosyasını oluşturmuş olduğunuz mysql veritabanına import ediniz.

Kuracağınız Sitenin Admin Bilgileri:

Kullanıcı Adı: beklenen adam

Şifre: admin

İNDİRME LİNKİ

Rar Şifresi: viakep.com

Vol2 Sözlük Scripti (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın