VLC Media Player ile Youtube Videolarını Sırayla Oynatın

514

VLC Media Player gelişmiş bir video oynatıcısı olduğunu hepimiz biliyoruz. Sadece video oynatma işlemi değil, video kesme ve dönüştürme işlemi yaptığından daha önce bahsetmiştim.

Şimdi sizlere VLC Player ile Youtube videolarını nasıl sırayla oynatacağımızı anlatayım.

Youtube’da herhangi bir sanatçının albümünü dinlerken ya da belirli bir kişinin paylaştığı müzikleri dinlerken sırayla her video bittiğinde girip bir diğerini başlatmanız gerekir ya da oynatma listesinden hepsini oynat demeniz gerekir ki bu da tarayıcının yüküyle beraber olduğunda bilgisayarınızı kasabiliyor.

Oysa ki VLC player ile bu işi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle bunun için bir dosyaya ihtiyacımız var. Buradan indirin

İndirdiğiniz lua uzantılı dosyayı VLC player kurulum klasöründe yer alan aşağıdaki klasör içerisine atmanız gerekir.

…..VideoLAN\VLC\lua\playlist

VLC Player büyük ihtimalle C:\program files içerisindedir. Bunu öğrenmek için VLC Player kısayol ikonuna sağ tıklayıp başlama yerine bakabilir ya da başlama yerindeki adresi kopyalayıp herhangi bir klasörde adres satırına yapıştırabilirsiniz. playlist klasörü içerisine attıktan sonra sıra Youtube’a gitmeye geliyor. Girin ve herhangi bir kişinin ya da kanalın profiline gidin. Orada videoların en üst sağında tümünü oynat butonunu göreceksiniz. O butona tıklayıp adres satırındaki linki kopyalayın ya da butona sağ tıklayıp bağlantı adresini kopyala deyin.

vlc-ag-adresi

Kopyaladığımız bağlantıyı şimdi VLC Player’da üst menüden ortam-ağ akışı  ya da direk CTRL+N yapın. Yukarıdaki görselde olduğu gibi adresi yapıştırın ve aşağıdan oynat butonuna basın.

vlc-calma-listesi

Şimdi listenin en başındaki video oynatmaya başlanacak ve biri bittiğinde diğerine geçecektir. Üstteki görselde çalma listesini gösterdim. Bunu aşağıdaki çalma listesi butonundan gösterim gizleyebilirsiniz. Ayrıca bir sonraki ve bir önceki butonları ile listedeki videoları gezebilirsiniz. Youtube’a girip izlediğinizden daha rahat oynatacağından ve donma olayı olmayacağından emin olabilirsiniz. İyi seyirler..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın