Terlemeye Karşı Basit Çözümler

Havanın bir sıcak bir soğuk olduğu bu mevsim geçişlerinde ve yaz günlerinde en büyük problem; terleme. Kıyafetlerde iz bırakan, kötü kokuya neden olan ve toplum içinde kişinin kendini rahatsız hissetmesine yol açan terleme problemi doğal yöntemler kullanılarak engellenebilmekte. Çok sık terleyen ve bu çözüm arayan bir kişiyseniz sabit doğal çözümleri uygulayarak bu yaz rahat edebilirsiniz.

Doğru Kıyafet Seçimi

Terleme birçok kez kişinin havaya uygun, doğru kıyafet seçmemesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Sıcak havalarda kalın giyinmek, hava koşullarına uygun kumaştan kıyafet seçmemek, hava almayan kumaşları tercih etmek kişilerde terleme nedenleri arasında yer almaktadır.

Gün içerisinde daha az terlemek için bol ve vücudunuzu sıkmayacak kıyafetler tercih etmelisiniz. Dökümlü kıyafetler ile vücudunuzun hava almasını sağlamanız terlemeye karşı doğal çözüm yollarıarasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Terlemeye Karşı Buz Ferahlığı

Çok sık terleyen biriyseniz duş esnasında sıcak su musluğunu biraz kısmanız gerekecek. Ilık duş almak, cildinize iyi gelecek ve daha az terlemesini sağlayacaktır. Duş alamayacağınız durumlarda bir kabın içerisindeki buzlu su içerisinde ayaklarınızı bekletmeniz terlemenizi azaltarak ferahlamanıza yardımcı olacak yöntemler arasında yer almaktadır.

Gün içerisinde çok terlediğinizi hissettiğinizde en çok terleyen bölgelerin başında gelen boyun bölgesine soğuk suda ıslatılmış bir havlu koyarak ferahlayabilir ve terlemenin önüne geçebilirsiniz. Vücudunuzu serinletmek için dirsek ve diz arkasına da aynı işlemi uygulayabilirsiniz.


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın