Selülitlere Elveda Deme Zamanı

400

selulit-tedavisi-p1

Vücudunuzda bulunan selülitler her bayanın canını sıkmaktadır. Yaz aylarında oldukça ön plana çıkan selülitlerinizden kurtulmanız aslında oldukça kolaydır. Bir çok besin içerisinde bulundurduğu maddeler sayesinde kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Soya

Kolajen, östrojenin yıkılmasına kapı aralamaktadır. İçerisinde bulunan fitoöstrojenle östrojenin görevini taklit etmektedir. Fakat östrojenin reseptörlerine bağlanmadığı için kolajenin yıkılmasını önlemektedir. Yemeklerinizde sıkılıkla tavuk ve ya et yerine 3 adet soya köftesi ve ya saya fasulyesi tüketmeniz oldukça iyi olacaktr.

Toz Kakao, Üzüm Çekirdeği

İçerisinde olan bioflavonid bu besinler kolajeni yıkmakta olan enzimleri engelleme görevindedir. Bağ dokunuza oldukça faydası vardır. Toz kakao ve üzüm çekirdeği bu maddeleri bünyesinde oldukça fazla bulundurmaktadır.

Portakal, Karnabahar, Brokoli, Maydanoz

Zengin bir antioksidan olan ve vücudumuza oldukça faydası olan C vitamini kolajen yapımında büyük bir rol oynamaktadır. Bu sebepten dolayı cildinizin alt bölgesindeki bağ dokusunu güçlendirmektedir. C vitaminin bulunan ve oldukça zengin miktarda olan turunçgiller, yeşil biber, maydanoz ve karnabahar gibi meyve ve sebzeleri mutlaka sofranızda bulundurmalısınız. Her gün sabah kahvaltınızda yeşilbiber ve maydanoz bol miktarda tüketmelisiniz.

Su

Bol miktarda su tüketmek oldukça faydasını bilmeyen kalmamıştır.  Vücudunuzda oluşması en kolay olan ödemi en basit yöntemle önlemek için bol miktarda su içmelisiniz. Günde her insanın en az olarak 2-5, 3 lt kadar su içmesi gerekiyor.

Kara ve Beyaz lahana, Kuşkonmaz

Zehirli madde atma ve ödem söktürücü özelliği olduğu için bu maddeleri sürekli sofranızda bulundurmalısınız. Toksinlerinizden kurtulmak için beyaz lahana yardımı ile maskeler yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken; yarım litre kaynamış suya 5-6 adet beyaz lahana yaprağını parçalamadan, ağzı kapalı bir şekilde tencerede hafif bir ateş ile 10 dakika kadar haşlamalısınız. Hazırlamış olduğunuz kürü sabahları ve akşamları olmak üzere günde 2 sefer tok ve aç karına birer su bardağı kadar içmelisiniz.


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın