Gözleri Daha Parlak Gösteren İpucuları

379

danisman-kuafor-kas-980x500

GÖZLERİ DAHA PARLAK GÖSTERMEK İÇİN İPUÇLARI

Gözlerin hayat dolu, ışıltılı ve parlak gözükmesi için bazı ipuçlarını sizlerle paylaşacağız:

? İlk olarak siyah eyeliner yerine renkli , mavi bir eyeliner çekebilirsiniz.  Bu gözlerinizin daha büyük ve canlı gözükmesini sağlayacaktır.

? Makyaj sırasında göz çevresine süreceğiniz beyaza yakın kapatıcılar gözlerinizi daha ön plana çıkararak daha parlak ve ışıltılı gözükmesine yardımcı olacaktır.

? Siyah sürme çekmeden önce göz içine süreceğiniz beyaz göz kalemi gözlerinizin daha parlak, canlı ve çekici olmasını sağlayacaktır.

? Far renginizi seçerken açık tonlar seçmeye özellikle dikkat edin.  Açık tonlar parlaklığınızı artıracak ve istediğiniz ışıltıya sizi kavuşturacaktır.

? Ve bir diğer önemli nokta da göz pınarlarıdır.  Göz pınarlarına süreceğiniz az miktar aydınlatıcı ile sade bir parlaklık ve büyüleyici çekiciliğe kavuşabilirsiniz.

? Uyku düzeni de cilt güzelliğinde çok önemli bir etkendir.  Uykusuz yorgun bir cilde istediğiniz kadar makyaj yapın tam olarak istediğiniz sonucu hiçbir zaman alamazsınız.  Yorgunluk belirtisi en çok gözlerde ele verir kendini.  Dinlenmiş yorgunluktan arınmış bir cilde yapılan makyaj her zaman daha etkili sonuç verecektir.  Bunun için günde 6-7 saat uyumalısınız.  Böylece gözaltı torbası oluşumunun ve gözaltı morluklarının da önüne geçmiş olacaksınız.

? Gözlerin sağlığı, güzel ve canlı gözükmesi için gece yatmadan göz makyajınızı temizlemeyi ihmal etmeyin.  Makyaj kalıntıları göz çevrenizin yapısına zarar verebilir.

? TV ve bilgisayar karşısında uzun süre gözleri ekrana odaklayarak zaman geçirmek de gözler için canlı ve parlak görüntüsünü kaybettirir.  Yorgun gözler makyajla dahi tam olarak toparlanamaz.  Bu nedenle 20 dk. da bir gözlerinizi kapatarak avuç içinizi gözleriniz üzerine getirin ve hafifçe baskı uygulayın.  Bu şekilde 3-4 dk. bekletin.

? Gözlerin parlaklık ve güzelliğinde bir diğer önemli nokta da kaş ve kirpiklerin nasıl gözüktüğüdür.  Bakımı ve canlı kirpikler istediğiniz sonuca ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.  Bu nedenle haftada 3 gece yatmadan kirpiklere badem yağını pamuk yardımıyla uygulayınız.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın