Clover’dan Tema Destekli Yeni Sürüm

492

Windows Gezgininin en büyük eskilerinden biri olan klasörleri yeni sekmede açma özelliğini Google Chrome tarzıyla sunan Clover’ın yeni sürümü artık tema da destekliyor.

Windows Explorer olarak bilinen Windows Gezgininde bir klasördeyken yeni bir klasör açmak istediğinizde ayrı bir pencere açmak zorundasınız. Hem zahmetli hem de çağın gerisinde kalan bu uygulamadan kurtulmanız için daha önce sizlerle Clover‘dan bahsetmiştim. Şimdi ise son sürümündeki tema özelliğinden bahsetmek istiyorum.

Google Chrome, Yandex Browser gibi tarayıcılar gibi Clover da chromium açık kaynak kodları ile oluşturulmuştur. Google Chrome için oluşturduğunuz bir “crx” uzantılı tema uygulamasını Yandex Browser’da kullanabileceğiniz gibi Clover’da da kullanabilirsiniz.

Tema oluşturma hakkında daha önce bahsettiğim yazımdan faydalanabilirsiniz.(altta) Oluşturduğunuz temayı Clover’da nasıl uygulayacağımıza gelirsek,

Clover’ın sol üst köşedeki anahtar ikonuna tıkladığınızda “ayarlar” seçeneğine girin.

clover-ayarlar-settings

Yukarıdaki fotoğrafta da görüldüğü gibi tema al seçeneğinden Windows Gezginine gözatın ve oluşturduğunuz tema dosyasını seçin. Ardından tema uygulanmış olacaktır.

clover-theme-tema

Yukarıda bir tema oluşturdum ve uyguladım. Görüntüsünü istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz bir Windwos Gezgini isterseniz,

Clover indirin

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

 

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın