2016 – 2017 Sonbahar / Kış Modasında Öne Çıkanlar

338

3

Yün Kabanlar

Bu sezon yerli ve yabancı markaların vitrinlerinde yün kabanları yoğun olarak gördük, görmeye devam ediyoruz.Peki, nedir bu yün kabanların menfaatlerini bu kadar sevdirme sebepleri derseniz önce kullanışlılığı derim.Biraz daha ayrıntıya gireyim. Şöyle ki yün bir kabanınız varsa bunu momjeans ya da skinnyjeans ile kombinleyerek okulda, alışverişte veya arkadaşlarınızla bir öğle kahvesinde casual bir şıklık yakalamanızı sağlayabilir. Bununla birlikte, bir iş toplantısında giymeyi tercih ettiğiniz siyah bir kalem etek yada elbiseye eşlik ederek bu sezonda bile sıcacık bir kombin yaratmanıza destekçi olabilmektedir. Türlü renkleriyle ön planda olan bu kabanların enfazla gri ve bordo renkleri sezona hakim durumda.

Balıkçı Yaka Kazaklar

Sezonun bir öteki revaçta olan parçası balıkçı yaka kazaklar.

Kadınlar kadar erkeklerin de yoğun talep gösterdiği bu kazaklar birçok kış kombininin vazgeçilmez parçası adeta.

Skinnyjeans ile yakaladığı ahenk muazzam. Casual giyinmeyi seven kadınların sıkça tercih edeceğini düşünüyorum.

Öte yandan, ten,kalem ve piliseli eteklerle yapılan kombinlere de çok rastlıyoruz. Bilhassa etek kullanmayı seven kadınlar için harika bir kurtarıcı üst parça olabilir.

Değişik markalarda kazakların kesimleri de çeşitlilik gösteriyor.Yarasa kol severler için de fit kesim severler için de oldukça çok ürün mevcut.

Son şekilde bu kazakların elbise şekilde da üretildiğini görüyoruz.Diz üstü bir çizme kullanarak kombininizi daha da mevsime uygun hale getirebilirsiniz.

Kadife Pantolonlar

Tam anlamıyla bir kış kumaşı olan kadife, bu sezona hızlı ama sıcacık bir giriş yaptı. sırf pantolonlarda değil elbiselerde ve eteklerde de sıkça tercih edilmeye başlandı.

Rengarenk ve ayrıcalıklı kesimleriyle oldukça çok kadının tercih edeceği bir kış parçası durumuna geleceğini düşünüyorum. Netice olarak kim hem sıcacık bir gün geçirip hem de şık olmak istemez ki?

Kadifenin kendine has duruşunu herkes bilir.Bunun yanı sıra zümrüt yeşili,şarap kırmızısı bu gibi renklerle karşımıza çıkan bu pantolonlar aynı renk kadife üst parçalarla kombinlendiğinde daha da zarif bir durum alıyor.

Kesim açısından da çeşitlilik taşıyor olması biz kadınlar için harika.Dar kesim seven kadınlar için skinnyjeans, tayt benzeri alternatifler mevcutken bol kesim seven kadınlar içinse culotte, havuç bu gibi modeller karşımıza çıkmaya devam ediyor.

2

1


Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın